تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ ۱۲:۲۷:۰۴
کدمطلب: 59ZLUbxK
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی:
20هزار صندلی مدارس غیر انتفاعی استان خالی است

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: 33 درصد کلاس های مدارس غیر دولتی استان با ظرفیت 20 هزار صندلی خالی است.

به گزارش مركز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان آذربايجان غربي، فریدون سیدمصطفوی روز یکشنبه در نشست روسای ادارات مشارکت های مردمی قطب یک کشوری در ارومیه افزود: این مدارس معادل 63 مدرسه 12 کلاسه است و ما اگر بخواهیم در بخش دولتی این مدارس را ایجاد کنیم نیازمند63 خیر مدرسه ساز هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی با بیان اینکه آسیب، خالی بودن مدارس متوجه مدارس دولتی می شود، اظهار کرد: تراکم بالای کلاس ها در مدارس دولتی استان از عواقب ناشی از خالی بودن صندلی های مدارس غیر انتفاعی است که باید آسیب شناسی و این موضوع رفع شود.

وی اضافه کرد: مشارکت مردمی در ایجاد مدارس غیر انتفاعی گام مهمی در حمایت از دولت بوده که باید به روش های مختلف مورد حمایت باشد.

سیدمصطفوی ادامه‌داد: به علت گستردگی سازمان و حجم‌کاری در این نهاد مشکلات بسیاری دیده می شود در حالی که مشکلات متعلق به یک روز خاص نیست و سالهاست که بر روی هم انباشته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی بیان کرد: تنوع مدارس در استان آذربایجان غربی کار را برای مدارس غیردولتی بسیار دشوارکرده و این موضوع که مدارس جزو انتخاب های آخر مردم هستند، بسیار آسیب زننده است.

وی گفت: تیمی تشکیل شده تا عامل خالی بودن این صندلی ها در استان آسیب شناسی شود.

گفتني است؛ نشست یک روزه روسای ادارات مشارکت های مردمی قطب یکی کشوری شامل استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین به مدت یک روز در ارومیه برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :