تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۲:۴۰:۵۱
کدمطلب: VGB5RXKU
مدیر کل آموزش وپرورش استان سمنان خبرداد:
تحصیل بیش از 46 هزاردانش آموز استان در مقطع تحصیلی متوسطه

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان از تحصیل بیش از46 هزاردانش آموز استان درمقطع تحصیلی متوسطه اول ودوم خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان سمنان، محمدرضا جهان دردیدار با معاون آموزش متوسطه استان به همراه روسای ادارات حوزه، کارشناس مسؤلان و کارشناسان آموزش متوسطه افزود: انسان سازی و تربیت انسان در تراز جمهوری اسلامی ایران مطابق با تعریف سند تحول بنیادین از مهمترین وظایف آموزش و پرورش است.

 مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان با اشاره به اهمیت آموزش وپرورش تاکیدکرد: در مسیر تعلیم وتربیت تفکیک بین آموزش و پرورش وجود ندارد و همه عوامل در این مسیر، مسئولیت دارند که باید به آن بپردازند.

وي با تقدیر از فعالیت های شکل گرفته در حوزه معاونت آموزش متوسطه، کیفی سازی آموزش های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش را با نگاه تربیت نیروی متخصص را مورد تاکید قرار داد.

جهان نظارت و ارزیابی و تحلیل عملکرد از فعالیت مدیران مدارس را از ابزار اصلی رشد و تعالی در حوزه آموزش و پرورش دانست وگفت: اجرای نظارت بالینی و ارائه بازخورد به مدیران مدارس اهمیت فوق العاده ای دارد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان د با اشاره به اهمیت توسعه متوازن وهدایت تحصیلی اظهارکرد: توسعه متوازن رشته ها مسیر اشتغال زایی جامعه و دانش آموزان در آینده خواهد بود که باید مدیران در دوره های مختلف تحصیلی به این موضوع مهم توجه جدی داشته باشند.

وي ازتحصیل 46 هزارو 227 دانش آموز استان در حوزه متوسطه خبرداد وگفت: 26 هزارو302 دانش آموز درمتوسطه اول ، 13 هزارو82 نفردرمتوسطه دوم و6 هزارو843 دانش آموز در شاخه فنی و کاردانش مشغول تحصیل هستند.

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان بهبود عملکرد دانش آموزان استان در رقابت های مختلف آموزشی، علمی و پژوهشی مورد مطالبه قرارداد وافزود: معاونت آموزش متوسطه باید با بهره گیری از همه‌ ظرفیت ها تلاش نمایند تا دانش آموزان فرصت بروز و ظهور توانمندی واستعدادهای ذاتی و درونی خود را داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :