تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۹:۱۷:۱۲
کدمطلب: SA2sv6Kk
پيام تسليت وزير آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت دكتر علي شريعتمداري

وزير آموزش و پرورش به مناسبت درگذشت دكتر علي شريعتمداري، استاد تعليم و تربيت كشور، پيام تسليتي صادر كرد.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، متن پيام تسليت دكتر فخرالدين دانش آشتياني به شرح زيراست :

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انااليه راجعون

بار ديگر ستاره اي درخشان از سپهر علم و فضيلت غروب كرد. دكتر علي شريعتمداري ، چهره ماندگار علمي كشور و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي درگذشت.

وي كه انساني به غايت آزموده و فروتن بود، همپايه دانش، بينشي عميق داشت و به اندازه تعلم، تجربه اندوخته بود. دكتر شريعتمداري، دانشمندي صاحب اثر و شخصيتي وارسته بود و در طول حيات علمي پربارش، تأليف و ترجمه ده ها عنوان كتاب و مقاله علمي، اجتماعي، فرهنگي و تربيتي را در كارنامه علمي خود داشت. آثار فاخر ايشان به حقيقت منشاء بركات بسيار در حوزه علوم تربيتي در سطح ملي و بين المللي بوده و خواهد بود.

دكتر شريعتمداري  خدمات آموزشي خود را از حوزه آموزش و پرورش با سمت آموزگاري و دبيري آغاز كرد  و در ادامه با احراز رتبه دانشياري و استادي در دانشگاه هاي بزرگ كشور به تدريس در حوزه تعليم و تربيت پرداخت .

 هرچند چراغ عمر دنيايي آن دانشمند روشن ضمير به خاموشي گراييد، اما به يقين، خدمات شايسته علمي و فرهنگي ايشان چون خورشيدي رخشان بر تارك اين سرزمين خواهد درخشيد.

گرچه غم فقدان آن فرهيخته فرزانه به توصيف در نخواهد آمد، اينجانب، رحلت جانگداز آن دانشمند ارجمند را به جامعه علمي و دانشگاهي،  فرهيختگان و فرهنگيان ، اصحاب قلم  و انديشه به ويژه خانواده معزّاي آن فقيد سعيد تسليت مي گويم و از درگاه يگانه عليم براي آن عزيز از دست رفته، غفران الهي و براي بازماندگان و جامعه فرهيختگان حوزه تعليم و تربيت كشور، صبر و اجر جميل مسئلت دارم.

 

به اشتراک بگذارید :