تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ ۱۳:۴۷:۲۵
کد مطلب:  875670
استاندار تهران در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان:
خیرین مدرسه‌ساز، سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش ابتدایی را در اولویت قرار دهند

استاندار تهران با بیان اینکه آموزش و پرورش منشا تحول و زیربنای توسعه است، گفت: سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش ابتدایی باید سرلوحه اقدامات ارزشمند خیرین قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،‌ انوشیروان محسنی بندپی در آئین بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان تهران که در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، گفت: توسعه پایدار بدون توسعه علمی میسر نیست و بنیادی‌ترین عامل توسعه کشور، توجه به آموزش و پرورش است.

وی یاد و خاطره مرحوم حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، اظهار داشت: فعالیت اثربخش مرحوم حافظی در سراسر کشور، توانست اقدامات مهم و زیربنایی در عرصه مدرسه‌سازی با کمک سایر خیرین انجام دهد.

وی ادامه داد: سه مطلب است که باید مورد توجه باشد؛ آموزش و پرورش چه جایگاهی در کشور دارد و دوم اینکه کدام کار خیر اولویت بیشتری دارد و چه کنیم با توجه به وضعیت فعلی، یک هم‌افزایی داشته باشیم و جامعه را از فضا و تجهیزات آموزشی مناسب برخوردار کنیم.

محسنی بندپی با بیان اینکه آموزش پایه، برقراری امنیت و بهداشت از وظایف حاکمیتی است، گفت: هیچ جامعه‌ای بدون توسعه علمی به توسعه پایدار دست نمی‌یابد؛ اگر می‌بینیم در کشوری مردم از شادابی و توانمندی برخوردارند این موضوع نشان‌دهنده توجه جدی به آموزش و پرورش است.

وی افزود: توجه به نظام ابتدایی اساسی‌ترین بخش آموزش و پرورش است. زیرا زیربنای توسعه همه جانبه یک کشور بانشاط و قدرتمند در مقطع ابتدائی آموزش و پرورش شکل گیرد.

استاندار تهران با بیان اینکه یک ارتباط معناداری بین موضوع کاهش جرم و جنایت و جوامعی که از آموزش و پرورش خوب برخوردارند وجود دارد، اظهار داشت: اگر ما به رشد و تکامل همه جانبه اعتقاد داریم باید توجه خاص و ویژه به آموزش و پرورش ابتدایی داشته باشیم.

محسنی بندپی تصریح کرد: در کشورهای پیشرفته مثل ژاپن و کره جنوبی به رشد عقلانی و خودباوری در نظام‌های آموزشی ابتدایی توجه دارند.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب فضای آموزشی در تهران، گفت: میانگین استاندارد سرانه تراکم دانش‌آموزی در دوره ابتدایی ، 24 نفر در هر کلاس درس است و این عدد در شهر تهران بین 32 تا 34 نفر است و با میانگین فاصله دارد.

استاندار تهران با بیان اینکه  به 12 هزار کلاس درس جدید در سطح استان  نیاز داریم، افزود: قطعا با این حجم از نیازها نمیتوان تنها به اعتبارات دولتی اتکا کرد و در اینجا اهمیت و نقش خیرین دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر انجام کار خیر با تکیه بر نیازسنجی باشد بسیار تأثیرگذار است، خطاب به خیرین مدرسه‌ساز اظهار کرد: شما معماران فرهنگی جامعه هستید؛ از طرف دیگر آموزه‌های الهی می گوید که باید با جهل مبارزه کرد و ماندگارترین و اثربخش‌ترین کارهای خیر، مدرسه‌سازی است.

محسنی بندپی در پایان خاطر نشان کرد: جلسات متعددی را برای توسعه فضاهای آموزشی در سطح استان تهران تشکیل دادیم و در این راستا وظایفی به عهده شهرداری است که عوارضی را باید دریافت کند و باید در امر آموزش و پرورش مشارکت فعال داشته باشد و از شهرداران  مناطق خواستیم 2 قطعه زمین در اختیار مدرسه‌سازی قرار دهند؛ از منابع دولتی در بودجه سنواتی کمک گرفتیم ولی نیاز به مساعدت و کمک خیرین داریم.

به اشتراک بگذارید :