تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ۱۱:۱۸:۱۰
کد مطلب:  854340
مدیرحوزه علمیه استان مازندران و مدرس دانشگاه:
نماز، عامل بازدارنده از زشتی و پلیدی است

مدیر حوزه علمیه استان مازندران و مدرس دانشگاه در مراسم صبحگاه کارکنان اداره کل آموزش و پرورش مازندران گفت: نماز، عامل بازدارنده از زشتی و پلیدی است

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، « حجت الاسلام محمود ابوترابی» در این مراسم گفت: هرعملی که انجام می دهیم از سمت خداوند مورد ارزیابی قرارمی گیرد. هیچ عملی از دید خداوند پنهان نمی ماند.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه نماز، عامل بازدارنده از زشتی و پلیدی است، افزود: نماز مهمترین اعمال دینی است که اگر مورد قبول درگاه خداوند قرار گیرد عبادت های دیگر هم قبول می شود.

مدیر حوزه علمیه استان مازندران با بیان اینکه سوره لقمان ازجمله سوره هایی است که محتوای آن جنبه تربیتی و آموزشی دارد، خاطرنشان کرد: سوره مبارکه لقمان دارای 34 آیه و براسا ترتیب کتاب قرآن کریک سی و یکمین سوره است. این سوره را به آن جهت لقمان می‌گویند که نام حضرت لقمان در تمام قرآن دو بار آن هم در همین سوره آمده و خداوند در این سوره موعظه‌ها و نصیحت‌های لقمان به فرزندش را با سبک و شیوه زیبایی بیان کرده است‌.

ابوترابی حقوق والدین و لزوم اطاعت از فرمان آنان، خدمت و حفظ حرمت آن‌ها، رعایت حدود شرعی و حقوق پدر و مادر را قسمتی مهم و اثرگذار از این سوره دانست و تصریح کرد: سوره لقمان نکات آموزنده فراوانی را در بر دارد که از مهمترین آن‌ها میتوان به عظمت و اهمیت قرآن و نقش سازنده و اهداف بزرگ آن‌ اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه در این سوره آیات و نشانه‌های توحید، خداشناسی‌، قدرت و عظمت و بزرگی خداوند متعال‌، دلایل و برهان‌های وجود خداوند، بیان شده است، گفت: این سوره انسان‌ها را به طور کلی به دو دسته و گروه تقسیم می‌کند، یک گروه‌، نیکوکاران و صالحان و گروه دوم‌، گمراهان و مستکبران‌.


به اشتراک بگذارید :