تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ ۱۰:۱۴:۰۲
کد مطلب:  854256
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
کهگیلویه وبویراحمد 26فضای آموزشی برای مدارس استثنایی نیاز دارد

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این تعداد یاسوج،دهدشت وگچساران هر یک 8فضا ودر چرام ودیشموک نیز 2فضای آموزشی نیاز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان،هادی زارع پور در نشست شورای آموزش و پرورش استان  افزود:24مدرسه استثنایی در استان بصورت ضمیمه فعال است وتاکنون بیشتر کلاس مدارس بصورت دو نوبته برگزار می شود.

وی گفت: کمبود فضای آموزشی، عدم مناسب سازی فضای موجود، کمبود تجهیزات آموزشی، مشکلات هزینه ایاب و ذهابو کمبود نیروی متخصص را از مشکلات مدارس استثنایی استان است.

هادی زارع پور گفت:: اگر هر خیری ۳۰ درصد ساخت مدرسه‌ای را تقبل کند، ۷۰ درصد کمک به ساخت آن توسط دستگاه متولی انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان از اجرای برنامه سنجش سلامت جسمانی در بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی خبر داد و اظهار کرد: شش تیم ثابت و سیار سنجش سلامت دانش آموزان را انجام داده و پوشش سالانه بیش از ۱۵ هزار نفر انجام می‌شود.

زارع پور به مصوبه تأمین مسکن فرهنگیان از محل پروژه‌های مشارکتی، حمایتی، اجتماعی وزارت راه و شهرسازی اشاره کرد و عنوان داشت: ارائه تسهیلات ساخت وساز و اعمال بخشودگی‌ها در حوزه پروانه ساخت در این مصوبه دیده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین گفت: تسهیلات ساخت مسکن به معلمان این استان پرداخت می شود که در مناطق شهری 400 میلیون ریال با نرخ سود 9 درصد و 700 میلیون ریال با نرخ سود 18 درصد و در روستاها 400 میلیون ریال با نرخ سود چهار درصد است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت:نیازمندی های مدارس استثنایی کهگیلویه و بویراحمد از سوی اداره کل آموزش و پرورش این استان شناسایی و برای تأمین به اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اعلام شود. 

محمدکاظم نظری گفت: انتظار می رود که دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد در حد توان برای تأمین بخشی از نیازمندی های مدارس استثنایی این استان همکاری کنند.

وی گفت:دانش آموزان استثنایی استان دارای نیازهای ویژه ای هستند وباید توجه مضاعفی در زمینه های مختلف به انان کرد.

به اشتراک بگذارید :