تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۲:۱۹:۲۱
کد مطلب:  853040
موسوی نماینده مردم تهران در همایش «احیای مدارس ماندگار در گام دوم انقلاب» مطرح کرد؛
سالانه ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود بدون اینکه تعداد شهرستان‌های تهران تغییر کند لذا با کمبود اعتبار مواجه هستیم

نماینده مردم تهران در همایش «احیای مدارس ماندگار در گام دوم انقلاب» اظهار کرد: در بررسی لایحه ارزش‌افزوده رقم و درصد مشخصی از مالیات ارزش‌افزوده به سازمان نوسازی و تجهیز مدارس اختصاص داده‌شده است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مدرسه ماندگار شهید مدرس، جز جلوه‌های ویژه فرهنگی کشور است ۱۰۰شهید دانش‌آموز تقدیم این خاک کرده است که یاد و خاطره این شهدا را گرامی می‌داریم.

وی افزود: توسعه و پیشرفت در خلا شکل نمی‌گیرد و باید مبتنی بر هویت ملی شکل بگیرد و در این مسیر باید ارزش‌ها پاس داشته شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مراکز آموزشی در بین ملت‌ها از باارزش‌ترین جلوه‌های فرهنگی آن ملت محسوب می‌شود و به همین دلیل پاسداشت مدارس ماندگار بسیار مهم است، به‌ویژه اینکه مدارس در تربیت دانش آموزان نقش بسیار مهمی دارند.

وی خاطرنشان کرد: استان تهران علیرغم تصویر پیشرفته‌ای که در ذهن‌ها ساخته است دارای مشکلات متعددی است که حتی در مناطق مرزی نداریم.

موسوی بابیان اینکه سالانه ۲۵۰هزار نفر به جمعیت استان تهران اضافه می‌شود، گفت: این آمار یعنی هرساله جمعیت یک شهرستان به تهران افزوده می‌شود اما حتی یک شهرستان هم به شهرستان‌های تهران اضافه نشده است بنابراین متناسب با این جمعیتی که هرساله به تهران افزوده می‌شود، اعتبار موردنیاز این جمعیت که خدمات در حوزه‌های مختلف ازجمله آموزش‌وپرورش بخشی از آن است، تأمین نمی‌شود؛ به همین علت کمبودهایی وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین با تأکید بر اینکه «به دلیل این افزایش جمعیت، تراکم جمعیتی دانش‌آموزی بالایی در آموزش‌وپرورش شهرهای استان تهران داریم»، گفت: شهرستان‌های استان تهران مشکلاتی دارد که در شهرهای دیگر با آن مواجه نیستیم و در آنجاها حل‌شده است. مثلاً در حاشیه شهر تهران مشکل دختران بازمانده از تحصیل وجود دارد درحالی‌که این مشکل در مناطق دیگر کشورمان رفع شده است.

موسوی در خاتمه تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی نیز رفع مسائل آموزش‌وپرورش جز اولویت‌ها است و اعتباراتی که در بودجه سالانه تصویب می‌شود شاهد این امر است. به‌عنوان نمونه در بررسی لایحه ارزش‌افزوده رقم و درصد مشخصی از مالیات ارزش‌افزوده به سازمان نوسازی و تجهیز مدارس اختصاص داده‌شده است و نمایندگان مجلس آمادگی داریم تا همچنان به نهاد بزرگ آموزش‌وپرورش کمک کنیم.

به اشتراک بگذارید :