تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ ۰۰:۴۷:۵۰
کد مطلب:  818308
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی راهیان نور:
یکی از مهمترین اهداف راهیان نور، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ عاشورا و ایثار و از خودگذشتگی است

در این مراسم از عوامل اجرایی برگزاری اردوهای راهیان نور در آموزش و پرورش مناطقو نواحی استان تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، نعمت اله محمدی سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی راهیان نور گفت: یکی از مهمترین اهداف راهیان نور، آشنایی دانش آموزان با فرهنگ عاشورا و ایثار و از خودگذشتگی است و در واقع رژه  باشکوه جوانان آگاه کشورمان در به رخ کشیدن اقتدار و عظمت انقلاب اسلامی به جهانیان است.

   وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در بین جوانان کشور افزود: این گردهمایی  بزرگ در مناطق جنگی یاد آور نغمه های دلنشین تالیان نور در شب وشیران روز در میدان نبرد است چرا که شهیدان  با اقتدا بر مولایشان امام حسین(ع) وایمان به راه پرنور جهاد وشهادت در مقابل تمام جهانیان  ایستادند.

    محمدی ضمن تقدیر از زحمات تک تک خادمان راهیان نور اظهار داشت: امروز ما با افتخار به گذشته وامید به آینده ، دهه پنجم انقلاب را با فرامین مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم، که مخاطب اصلی آن  جوانان است با افتخار به پیش خواهیم برد ودر این راه رسالت و وظیفه آموزش وپرورش بسیار خطیر میباشد.

   سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان با تاکید بر اقتدای تمامی همکاران به رهبری عزیز وتوجه عالمانه به سند تحول بنیادین در آموزش وپرورش خاطر نشان کرد: بایستی راه شهیدان وامام شهیدان را به بهترین نحو درپیش گرفته و آرمانهای انقلاب را به آینده سازان کشورمان تبیین نماییم.

  وی تفهیم رهنمودهای رهبری به نسل جدید را جزو وظایف معلمان عنوان و اضافه کرد: به عنوان ام القرای جهان اسلام باید اسوه و نمونه ای از یک جامعه سربلند و آزاده برای تمام جهان باشیم.

به اشتراک بگذارید :