تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ ۰۹:۲۲:۱۲
کد مطلب:  814979
دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب؛
رشد 80 درصدی سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی / تجهیز بیش از 10 هزار کلاس درس به امکانات هوشمند سازی در استان فارس

دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب؛ در استان فارس، رشد 80 درصدی سرانه فضای ورزشی دانش‌آموزی و تجهیز بیش از 10 هزار کلاس درس به امکانات هوشمند سازی و فناوری‌های نوین است.

بهگزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، علی عسکر نجفی مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در تشریح دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در آموزش‌وپرورش استان فارس گفت: فعالیت 140 مرکز شبانه‌روزی در آموزش‌وپرورش فارس و پوشش تحصیلی حدود 25 هزار دانش‌آموز استان در این مراکز، رشد و گسترش سوادآموزی در بین اقشار مختلف جامعه، افزایش فضاهای آموزشی از 2200 فضا به 7 هزار فضای آموزشی که 30 درصد آن به همت خیرین انجام‌شده و تجهیز بیش از 10 هزار کلاس درس در فارس به امکانات هوشمند سازی و فناوری‌های نوین، همه نشان از تلاش‌های صورت گرفته در دوران چهل‌ساله انقلاب اسلامی در آموزش‌وپرورش فارس است.

الکترونیکی شدن بیش از 70 درصد فعالیت‌های آموزش‌وپرورش فارس، ایجاد 54 پژوهش سرای دانش‌آموزی و اجرای سایر طرح‌ها در سطح استان در حوزه پژوهشی و فعالیت‌های گسترده در حوزه آموزشی، پرورشی و تربیت‌بدنی از دیگر دستاوردهای آموزش‌وپرورش فارس است که مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به آن‌ها اشاره کرد.

نجفی همچنین گفت: رشد 80 درصدی سرانه فضای ورزشی دانش‌آموز، رشد 40 درصدی باسوادی گروه سنی 6 سال و بیشتر و رشد 49 درصدی باسوادی گروه سنی 10 تا 49 به‌عنوان گروه هدف نهضت سوادآموزی، رشد 20 برابری طرح گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در قالب شبانه‌روزی در فارس و کسب عنوان برتر کشوری توسط این اداره کل در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف دیگر از دستاوردهای مهم نظام تعلیم و تربیت فارس در دوران چهل‌ساله انقلاب اسلامی است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس به برخی از اقدامات ویژه در حوزه تعلیم و تربیت در این استان اشاره کرد و گفت: ابتکار در اجرای طرح گلستان خوانی در دوره ابتدایی، راه‌اندازی بزرگ‌ترین رصدخانه دانش‌آموزی جنوب کشور، تأسیس و راه‌اندازی مرکز آموزش نیروی انسانی ویژه مدارس و مراکز غیردولتی در فارس و ابتکار در اجرای طرح المپیاد بازی‌های فکری با عنوان رویش و ... ازجمله اقدامات ویژه این استان در طی سال‌های اخیر هست.

به اشتراک بگذارید :