تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ ۱۴:۲۰:۰۸
کد مطلب:  813734
قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش در انتخابات هشتمین دوره مجامع اعضا و ششمین دوره مجمع مربیان سازمان دانش‌آموزی کشور؛
تلاش آموزش ‌و پرورش ایجاد فضای بانشاط در مدارس است

 قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به تلاش‌ها در راستای تغییر و تحول، از تلاش آموزش‌وپرورش برای ایجاد نشاط و شادابی در مدارس خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، امیرعلی نعمت‌الهی در انتخابات هشتمین دوره مجامع اعضا و ششمین دوره مجمع مربیان سازمان دانش‌آموزی کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، خطاب به حاضران گفت: «ان‌شاءالله روسای سازمان دانش‌آموزی استان‌ها به‌عنوان اعضای شورای معاونان استان‌ها در جلسات حضور خواهند داشت».

رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: «باید سازمان دانش‌آموزی درباره اجرای این بیانیه پیش‌قدم باشد.»

نعمت‌الهی گفت: «ما دانش‌آموزان را در کنار تعلیم و تربیت و همراه این نظام می‌دانیم و به آنان نیاز داریم. هرکاری که من و همکاران در سراسر کشور انجام می‌دهیم برای داشتن مدرسه‌ای مطلوب و زنده و برای رسیدن به شادی، نشاط و تحقق آرزوهای آنان است».

قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش گفت: «وقتی وزیر در آخر هفته به چند استان کشور می‌رود فقط برای این است که بتوانیم همه باهم آنچه بهتر است را برای دانش‌آموزان رقم بزنیم.»

وی گفت: «ما به دانش‌آموزان باور داریم و آنان را یاور خود می‌دانیم. دانش‌آموزان محور نظام تعلیم و تربیت هستند اگر امروز اقدامات تحولی وزیر و همکاران در آموزش‌وپرورش به سمت و سویی می‌رود که تعلیم و تربیت هرروز بهتر از دیروز رقم بخورد به دلیل فرمایش مقام معظم رهبری برای آینده ایران است».

نعمت‌الهی افزود: «در هفته گذشته ستاد مدرسه‌محوری را با ریاست وزیر به‌صورت رسمی آغاز کردیم. این ستاد برای اجرای اهدافش نیاز به کمک مربیان و دانش‌آموزان سازمان دانش‌آموزی دارد تا به نقطه مطلوب برسد».

قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش خطاب به دانش‌آموزان حاضر گفت: «در پیشبرد اهداف برنامه ویژه مدارس به ما کمک کنید تا مدارس به مدارس زندگی و خانه دوم واقعی تبدیل شوند.»

او بر فراهم کردن محیط دوست‌داشتنی و جذاب برای دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: «دانش‌آموزان باید از ما مسئولان مطالبه کنند و محیط مطلوب درس خواندن و آموزش خود را از ما بخواهند. دانش‌آموزان مسئولان آموزش‌وپرورش هستند زیرا در جلسات در کنار معاونان و وزیر حضور دارند.»

رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش به پرورش مدیر برای آینده ایران سرافراز اشاره کرد و گفت: «هر یک از دانش‌آموزان باید برای فرداها مسئولیت قبول کنند. امروزه در سازمان، دانش‌آموزان در کنار مربیان و مسئولان قرار می‌گیرند و تجارب و حس مسئولیت‌پذیری به آنان منتقل می‌شود.»

 

به اشتراک بگذارید :