تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۲ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  794247
دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در استان خراسان جنوبی؛
افزایش سرانه فضای آموزشی از 1،1 به 6،7 مترمربع در استان خراسان جنوبی

دستاوردهای وزارت آموزش‌وپرورش در چهل‌سالگی انقلاب، در استان خراسان جنوبی؛ افزایش سرانه فضای آموزشی از 1.1 به 6.7 مترمربع در استان خراسان جنوبی است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش،؛ محمد علی واقعی مدیرکل آموزش وپرورش استان خراسان جنوبی در تشریح دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی در آموزش‌وپرورش استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر بیش از 170 هزار دانش آموز دختر و پسر سه دوره تحصیلی در 2752 مدرسه و 9430 کلاس درس، تحصیل می‌کنند و 14086 معلم استان وظیفه تعلیم و تربیت دانش آموزان را بر عهده دارند؛ که از این تعداد 6822 نفر مرد و 7284 نفر زن هستند.

وی، با بیان این که عدم توجه رژیم گذشته به مسائل اعتقادی اسلام و ترویج فرهنگ مبتذل غربی کودکان، نوجوانان و جوانان ما را در معرض انواع تهدیدهای فرهنگی قرارداده بود، تصریح کرد: در چهارمین دهه انقلاب شاهد فعالیت 14 دارالقرآن در شهرستان‌ها و مناطق هستیم که در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی دانش آموزان تلاش می‌کنند و علاوه بر این نماز جماعت در بیش از1700آموزشگاه استان اقامه می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت بیش از30 کانون و اردوگاه فرهنگی و تربیتی در سطح استان، یادآور شد: در حالی که قبل از انقلاب پژوهش و نوآوری در نظام آموزش و پرورش محلی از اعراب نداشت با پیروزی انقلاب توجه به دانش آموزان نخبه و پژوهشگر در دستور کار قرار گرفت به طوری که امروز 12 پژوهشسرا در حال ارائه خدمات به دانش آموزان و معلمان پژوهشگر می‌باشند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی اضافه کرد: دربدو پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از 5 درصد کلاس‌های درس دارای سیستم گرمایشی حرارت مرکزی بودند که در حال حاضر به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از 75 درصد مدارس استان از سیستم گرمایشی مرکزی و 25 درصد مدارس نیز از سیستم گرمایش تابشی و تجهیزات گرمایشی استاندارد استفاده می‌کنند.

 وی ارتقای سطح سواد و توانمندی فرهنگیان استان را یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب در عرصه تعلیم و تربیت برشمرد و اظهارکرد: در حال حاضر30 معلم با مدرک دکتری، 2682 معلم با مدرک فوق لیسانس، 8254 معلم با مدرک لیسانس و 1284 معلم با مدرک فوق دیپلم در مدارس استان مشغول خدمت رسانی به نسل آینده ساز انقلاب هستند.

وی، سرانه فضای آموزشی در بدو پیروزی انقلاب را قریب 1.1 متر برای هر دانش آموز عنوان کرد و ادامه داد: این رقم در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به 6.7 متر مربع افزایش یافته است.

به اشتراک بگذارید :