تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ ۰۷:۱۷:۱۹
کد مطلب:  771923
رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد:
17 درصد مدارس کهگیلویه و بویراحمد نمازخانه مستقل دارند

رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت:345 مدرسه معادل 17 درصد از مدارس این استان هم اکنون نمازخانه مستقل دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان،لطف‌الله تقی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون 2 هزار واحد آموزشی در این استان دارای نمازخانه است که 345 مدرسه نمازخانه مستقل دارند.
وی بیان کرد: با توجه به نبود نمازخانه مستقل در تمام مدارس استان، نماز جماعت در برخی آموزشگاه ها در داخل سالن آموزشگاه ، کتابخانه و یا کارگاه آموزشی برگزار می شود.
وی اظهار داشت: 80 هزار دانش آموز کهگیلویه و بویراحمد در سال تحصیلی 97-96 در طرح آموزش عملی نماز شرکت کردند.
تقی پور تصریح کرد: در این طرح، آموزگاران مدارس طبق برنامه مدون اقدام به آموزش نماز به دانش آموزان کلاس خود کردند به طوری که هم اکنون دانش آموزان در پایه سوم ابتدایی می توانند نماز سه یا چهار رکعتی را بدون اشکال اقامه کنند.
وی گفت: در حال حاضر 280 امام جماعت روحانی و 800 امام جماعت فرهنگی در مدارس این استان نماز ظهر را اقامه می کنند.
تقی پور به نواختن زنگ نماز در مدارس استان اشاره کرد و گفت: برابر مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش 20 دقیقه پس از اذان به زنگ نماز مدارس شیفت ظهر اختصاص دارد و در سطح مدارس نماز جماعت برگزار می شود.
وی ابراز کرد: آموزش سبک زندگی ایرانی اسلامی و تعمیق اعتقادات و باورهای دانش آموزان مهمترین رسالتی است که فرهنگیان به آن مبادرت می کنند.
وی تجهیز و بهسازی نمازخانه های مدارس را از اولویت های آموزش و پرورش برشمرد.

به اشتراک بگذارید :