تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ۱۱:۳۸:۲۷
کد مطلب:  770867
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان:
مدیران مدارس متوسطه اول برای افزایش سهم در المپیادها، دانش آموزان را درگیر این فضا نکنند

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در چهارمین جلسه آسیب‌شناسی المپیادهای علمی اظهار کرد: مدیران مدارس متوسطه اول برای افزایش سهم در المپیادها، دانش آموزان را درگیر این فضا نکنند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، به نقل از فارس، فاطمه مهاجرانی در چهارمین جلسه آسیب‌شناسی المپیادهای علمی اظهار کرد: المپیاد فقط تهران نیست و باید نقش دانش‌آموزان شهرستانی در المپیادها پررنگ‌تر شود.

وی ضمن تغییر نام جلسه به بهبود فرآیند المپیادهای علمی، تصریح کرد: ما رسالت داریم کسانی را که در حوزه المپیادهای علمی فعالیت می‌کنند، شناسایی کنیم.

مهاجرانی بابیان اینکه المپیاد یک رویداد ملی است، افزود: باید نگاه ما هم ملی باشد و از همه ظرفیت‌های نهادها، سازمان‌ها و ذی‌نفعان در این عرصه استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدارس استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان همچنین ضمن تأکید بر پویایی کمیته‌های علمی همراه با نظارت، ادامه داد: یکی از اهداف ما، جدی دیدن کمیته‌های علمی و بخش‌های اجرایی باشگاه خواهد بود.

مهاجرانی گفت: بعضی از مدارس برای اینکه سهم المپیادی‌های خودشان را بیشتر کنند از پایه‌های هفتم و هشتم شروع به فعالیت می‌کنند و این موضوع برای ما اصلاً مطلوب نیست و از مدیران می‌خواهیم که متوسطه دوره اول را درگیر این فضا نکنند.

به اشتراک بگذارید :