17 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  770366
طی مراسمی صورت گرفت؛
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش و دانشگاه پیام نور

طی مراسمی تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش و دانشگاه پیام نور امضا شد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش ‌و پرورش، تفاهم‌نامه انجام همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های مرتبط با اهداف و برنامه‌ها بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش‌وپرورش و دانشگاه پیام نور منعقد گردید.

در این مراسم که با حضور مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور و کارشناسان و صاحب‌نظران علوم تربیتی برگزار شد، زینی وند ضمن قدردانی از همراهی و همکاری دانشگاه پیام نور، اظهار کرد: در حوزه مدیریت آموزش از راه دور ۱۷۵۰مدرسه آموزش از راه دور داریم که انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه پیام نور در بخش استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی برای حل مشکلات دانش‌آموزانی که محروم از تحصیل هستند بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: ۱۶دستگاه در شورای آموزش‌وپرورش وجود دارند که خوشبختانه در طی دو سال اخیر شاهد اثربخشی شوراها در استان‌ها بوده‌ایم.

 رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی بابیان اینکه هدف سازمان جلب و جذب مشارکت‌های مردمی و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است، گفت: آموزش‌وپرورش نهاد بسیار گسترده‌ای است که مشارکت نهادهای دیگر می‌تواند در دست‌یابی به اهداف نظام تعلیم و تربیت بسیار کمک کند.

زینی وند خاطرنشان کرد: معلمان به‌عنوان الگوی کاملاً امین در عرصه تعلیم و تربیت و مؤثرترین عنصر در تحقق اهداف آموزش‌وپرورش هستند و توانمندسازی و تقویت شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان مخصوصاً در مدارس غیردولتی بسیار مدنظر است و در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده است.

 وی در ادامه گفت: در مدارس غیردولتی بیش از ۲۰۵هزار نیروی آزاد گزینش‌شده مشغول به کار هستند و دانشگاه پیام نور با توجه به ظرفیتی که ازلحاظ دانش، امکانات و تجهیزات دارد، می‌تواند در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت معلمان سازمان را همراهی نماید.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی تأکید کرد: امضای تفاهم‌نامه بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و دانشگاه پیام نور باعث می‌شود که عدم همبستگی و پیوستگی بین آموزش‌وپرورش و آموزش عالی از بین برود و به اهداف عالیه نظام آموزشی دست پیدا کرد.

در این مراسم محمدرضا زمانی با اشاره به اینکه راه‌های مشارکت که این دو مجموعه می‌توانند باهم داشته باشند احصا شده است، اظهار کرد: با توجه به نقش تعلیم و تربیتی که آموزش‌ و پرورش گستردگی جغرافی که در کشور دارد، یکی از مهم‌ترین نهادهای کشوراست و دانشگاه پیام نور با توجه به گستره ملی که دارد می‌تواند در کنار آموزش ‌و پرورش قرار بگیر تا از پتانسیل هم به‌خوبی استفاده کنند.

وی افزود: دانشگاه پیام نور با ۵۰۰مرکز تقریباً در تمامی شهرهای کشور وجود دارد که ۴۳۰هزار دانشجوی فعال داریم دانشگاه ۴۰مرکز بین‌المللی دارد.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به ویژگی‌های دانشگاه پیام نور، گفت: این دانشگاه بستر الکترونیک بسیار خوبی دارد و تولید محتوای الکترونیک مطلوب دارد و امیدواریم دانش آموزان با حضور در دانشگاه از امکانات و تجهیزات موجود استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :