17 محرم 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ۱۲:۰۵:۱۷
کد مطلب:  770037
صبح امروز صورت گرفت؛
بررسی طرح" بوم" در دیدار جمعی از مدیران مدارس تهران با وزیر آموزش‌وپرورش

در راستای اجرای طرح مدرسه محوری، صبح امروز برنامه ویژه مدرسه در دیدار جمعی از مدیران مدارس تهران با وزیر آموزش‌وپرورش موردبحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی وزارت آموزش‌وپرورش، در راستای تحقق سیاست مدرسه محوری ، صبح امروز برنامه ویژه مدرسه ( طرح بوم) در دیدار جمعی از مدیران مدارس شهر و استان تهران با سید محمد بطحایی در ساختمان شهید رجائی وزارت آموزش‌وپرورش موردبحث و بررسی قرار گرفت

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران در این دیدار اظهار کرد: اگر تدابیر لازمه برای اجرای دقیق این طرح اندیشیده نشود این طرح نیز مانند موارد مشابه ارائه‌شده در سال‌های اخیر، کارایی لازم را نخواهد داشت.

عبدالرضا فولادوند تصریح کرد: اجرای طرح‌ها در مدارس نباید به‌گونه‌ای باشد که فرصت خلاقیت را از مدیران مدارس بگیرد .

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش‌وپرورش  نیز در این نشست  گفت: اجرای برنامه ویژه مدرسه بیش از اینکه آموزشی باشد، احترام به اختیارات مدیر مدرسه است لذا نباید این فرصت ارزشمند را به آموزش سایر دروس  اختصاص داد.

حیدر تورانی خاطرنشان کرد: باید پس از اجرای  طرح مذکور دریک دوره زمانی طرح را بررسی و معایب آن را برطرف کرد.

وی ادامه داد: ضروری نیست مدیران مدارس برای اجرای برنامه ویژه مدارس منتظر  بخشنامه های حوزه ستادی باشند بلکه باید با خلاقیت  این طرح  را اجرایی کند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌وپرورش  نیز در این جلسه اظهار کرد: هرگونه تغییر و تحول باید از کف مدرسه آغاز شود ، هرچند خلاقیت‌های مدیران همواره در مدارس وجود داشته است اما این طرح شرایطی را فراهم می‌کند تا این خلاقیت‌ها دیده شود و مورداستفاده دیگران هم قرار گیرد.

رضوان حکیم زاده تصریح کرد: در این طرح دانش‌آموز نیز باید بتواند نظرات خود را در خصوص چگونگی اجرای برنامه ویژه مدارس ارائه دهند.

وی افزود : بر اساس گزارش‌هایی که از اجرای این طرح تهیه‌شده است مهم‌ترین چالش این طرح زمان اجرای آن است که باید موردتوجه قرار گیرد.

در این جلسه تعدادی از مدیران در خصوص کم و کیف  طرح " بوم" و آموزش مهارت‌ها در ساعات درسی مدارس بحث و گفتگو کردند و مسائلی ازجمله؛ ضرورت اجرای این طرح و آموزش مهارت‌ها، ایجاد فضایی برای ارائه نظرات و انتقادات در خصوص طرح مذکور، عدم برگزاری جشنواره مرتبط با برنامه ویژه مدرسه، سازوکارهای اداری و قوانین موانعی بر سر اجرای این طرح، تقویت اعتمادبه‌نفس دانش آموزان با اجرای این طرح و کاهش حجم کتاب‌های درسی، موردبحث و بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :