تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ ۱۵:۰۸:۰۰
کد مطلب:  747317
رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس خبر داد:
حضور بیش از پنج هزار دانش آموز از سراسر فارس در المپیاد بازی‌های فکری و سرگرمی

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس از برگزاری چهارمین دوره المپیاد بازی‌های فکری سرگرمی با عنوان رویش در شیراز خبر داد و گفت: بیش از پنج هزار دانش آموز از سراسر فارس متقاضی شرکت در لمپیاد بازی‌های فکری سرگرمی هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،محسن کلاری در مراسم افتتاحیه دبیرخانه دائمی بازی های فکری و سرگرمی در شیراز گفت : المپیاد رویش در زمینه بازی‌های فکری از قبیل برج دومینو، لیوان چینی،جنگا و ریورسی، بلاک اس دو نفره در مقطع ابتدایی و مکعب روبیک، دومینو تاپلینگ،جنگا و ریورسی و همچنین بلاک اس چهار نفره در مقطع متوسطه برگزار می‌شود.

وی افزود :سازمان دانش آموزی توانسته است در تمام ادارات آموزش و پرورش در سطح منطقه‌، ناحیه و شهرستان فضای لازم برای حضور دانش‌آموزان در المپیاد را فراهم کند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس افزود: دانش آموزان اکنون مسابقات خود را در مرحله منطقه شروع کرده اند و هر منطقه می‌تواند بین پنج تا پانزده درصد متقاضیان خود را به مرحله بعد اعزام کند.

کلاری از حضور بیش از پنج هزار دانش آموز از سراسر فارس  در لمپیاد بازی‌های فکری سرگرمی خبر داد و  گفت: حدود یک هزار نفر از این دانش آموزان در مرحله استانی شرکت می کنند و دانش‌آموزان برگزیده  در مرحله استانی با حضور در مرحله کشوری و کسب موفقیت در این مرحله ،می‌توانند در سطح بین‌المللی نیز مسابقه بدهند و خود را محک بزنند، و این شروعی خوبی برای پیشرفت در این زمینه خواهد بود.

وی از آموزش فرهنگیان به عنوان مربیان این بازی‌ها خبر داد و افزود: برای ایجاد امکان حضور  همه دانش‌آموزان استان در این رقابت‌ها ، در قالب 5 قطب، آموزش‌های لازیم  برای مربیان و داوران به صورت گسترده و قطبی ارائه شده و در این تقسیم بندی فسا به عنوان قطب شرق ، کازرون به عنوان قطب غرب، اقلید به عنوان قطب شمال و اوز به عنوان قطب جنوب فعالیت می‌کند.

به اشتراک بگذارید :