تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ ۱۴:۰۱:۳۲
کد مطلب:  747184
مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:
دوره ابتدایی دوره انسان سازی و کسب مهارت برای تمام زندگی است

مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره ابتدایی دوره انسان‌سازی، رشد، کمال و کسب مهارت برای تمام زندگی است.

 

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، مرتضی شکوهی در نشست مشترک اعضای شورای معاونین استان و روسای شهرستان ها، نواحی و مناطق آموزشی با تأکید بر اهمیت نگاه جامع و یکپارچه در نظام تعلیم و تربیت، اظهار کرد: با این نگاه فرآیند آموزش و پرورش دانش آموزان متناسب با شرایط، نیازها و ویژگی های هر دوره ای با موفقیت انجام خواهد شد.

   شکوهی افزود: در چنین شرایطی است که دانش آموز پس از اتمام هر دوره تحصیلی، مهارت های لازم و متناسب با آن دوره را کسب خواهد کرد.

   وی دوره ابتدایی را بنیان و اساس تعلیم و تربیت خواند و تصریح کرد: اگر اهتمام جدی به این دوره شود، دانش آموز آمادگی بهتری برای ورود به دوره متوسطه را به دست خواهد آورد.

   مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش تآکید کرد: دستیابی کودکان در دوره ابندایی به مهارت ها، توانمندی ها و شایستگی ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

   شکوهی  گفت: دوره ابتدایی دوره انسان سازی، رشد، کمال و مهارت آموزی برای تمام زندگی است.

   وی با اشاره به نگاه ویژه و اهتمام مسوولان ارشد نظام به دوره ابندایی، خاطرنشان کرد: در سند تحول بنیادین بر اهمیت و جایگاه این دوره تأکید شده است.

به اشتراک بگذارید :