تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ ۱۵:۲۹:۰۰
کد مطلب:  745724
معاون تربیت‌بدنی و سلامت خبر داد؛
برنامه ریزی جهت ساخت سالن‌های ورزشی 250 متری با اولویت مدارس دخترانه

معاون تربیت‌بدنی و سلامت از برنامه ریزی جهت ساخت سالن‌های ورزشی ۲۵۰ متری با اولویت مدارس دخترانه خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مهرزاد حمیدی در دوره تربیت مدرس مدیریت، حفظ و نگهداری مجتمع‌های آموزشی ورزشی کشور که صبح امروز با حضور معاون تربیت‌بدنی و سلامت و معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، اظهار کرد: این برنامه زمینه‌ای برای برگزاری دوره‌های تربیت‌معلم است که اولویت ما بر روی مدارس ابتدایی است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش ادامه داد: در کشور ما سواد حرکتی پایه اصلی ورزش همگانی و قهرمانی است. سواد حرکتی توسعه مهارت‌های بنیادین حرکتی است که به کودک اجازه می‌دهد تا باانگیزه و کنترل در یک طیف وسیع، از فعالیت‌های بدنی و شرایط چالش‌برانگیز و در شرایط محیطی واکنش مناسب جسمی را نشان دهد.

وی افزود: دروس تربیت‌بدنی دومین مقوله مهم تعلیم و تربیت در نظام‌های جهانی است. ما نباید دانش‌آموزان را گلخانه‌ای پرورش دهیم بلکه باید متکی به‌نظام پرورش استعدادها با توجه به رویکرد ملی و غربالگری ملی باشیم.

حمیدی گفت: دانش‌آموزان در کلاس درس تربیت‌بدنی باید آموزش ببینند تا بتوانند در آینده زندگی فعال داشته باشد. پایه حرفه‌ای و قهرمانی در دنیا بر روی ورزش دانش‌آموزی سوار است. تمام رشته‌های ورزشی دنیا همگی مدل خاص خود را دارد، هر فوق‌برنامه‌ای که در مدرسه اتفاق می‌افتد عین برنامه است.

وی ادامه داد: امروز به دنبال ساختن سالن‌های ورزشی ۲۵۰متری با اولویت مدارس دخترانه هستیم تا در فضاهای کوچک با ابزارهای متناسب با سن دانش‌آموزان، آن‌ها بتوانند کارهای پایه و ژیمناستیک را انجام دهند. عضلات شانه‌ای در دانش‌آموزان باید تقویت شود تا نیازهای حرکتی و فعالیت‌های حرکتی آن‌ها را در آینده برطرف کند.

معاون وزیر آموزش‌وپرورش افزود: دانش‌آموزان باید بتوانند در موقعیت‌های چالش‌برانگیز با استفاده از فعالیت‌های ورزشی بدن خود را مدیریت کنند تا زندگی موفقی داشته باشند در غیر این صورت کودک تنبل خواهد شد و حرکت از آینده زندگی‌اش زدوده می‌شود.

حمیدی بر طراحی و ساخت سالن‌های ورزشی با تیپ ۴و ۵درون مدارس تأکید کرد و گفت: یک سیاست باید حاکم شود که هرکس و هر دستگاهی که می‌خواهد سالنی بسازد با حفظ مالکیت خود در کنار مدرسه آن را احداث کند.

حمیدی در پایان‌بر پشتوانه‌سازی و استعدادیابی در دانش‌آموزان تأکید کرد و گفت: «آمادگی جسمانی در دانش‌آموزان کم شده است و تا دیر نشده باید به سواد حرکتی و افزایش توانایی حرکت در نسل آینده توجه کنیم

به اشتراک بگذارید :