تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ ۱۴:۵۴:۳۷
کد مطلب:  729030
معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل
مدرسه محل اندیشیدن ، فکرکردن و جای زندگی است

سعیدی مهر مدرسه را محل اندیشیدن ، فکرکردن و جای زندگی داست

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان  به نقل از روابط عمومی اداره آموزش و پرورش نصرت آباد سعیدی مهر در جمع دانش آموزان دبستان امام جعفر صادق (ع) ضمن تسلیت بمناسبت رحلت حضرت محمد (ص) و گرامیداشت یاد و خاطره 36 هزار دانش آموز شهید اظهار داشت :  ایثارگری وشهادت طلبی نقش بسزایی درحفظ دین وارزشهای آن واستقلال کشور ایفا می کند بطوریکه عصاره فرهنگ ایثار و شهادت از خود گذشتگی، اخلاص و آزادمنشی هدفمند است.

وی تصریح کرد : آسایش و آرامش کنونی جامعه مرهون زحمات و جان فشانی های شهدا است مخصوصا  نونهالانی که برای دفاع از ایران اسلامی جان فشانی و ایثارگری کردند و با جهاد در راه خدا در دوران دانش آموزی ، خود آموزگاران امروز بشریت شدند. 

معاون پژوهش و برنامه ریزی استان به تلاش های دشمن برای انحراف نسل جوان اشاره کرد و گفت: دشمن امروز برای انحراف نسل جوان و انقلابی ما دست به تهاجم فرهنگی زده که برگزاری این یادواره ها می تواند مانع از به ثمر رسیدن اهداف آنان باشد.

وی  با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت در زندگی و نقش معلمان و والدین در این امر افزود: یکی از نیازهای اساسی دانش آموزان در شرایط کنونی آموختن مهارتهای زندگی است و مدرسه یکی از بهترین بسترها و ظرفیت برای آموختن و تمرین درس زندگی است.

سعیدی مهر با بیان اینکه دانش آموزان پدران و مادران آینده ایران اسلامی و آینده سازان فردای جامعه میباشند افزود : فرهنگیان و دست اندر کاران امر تعلیم و تربیت  تلاش در جهت شکوفایی استعدادها، خلاقیت ذهنی و ایجاد انگیزه برای یادگیری دانش آموزان که از اهداف بنیادی آموزش و پرورش نوین محسوب میشود را سرلوحه کار خود قرار داده و در جهت دستیابی به پیشرفت و توسعه پایدار در این راستا گام برداشته و برای دفاع از مرزهای علمی و خاکی کشور عزیزمان تلاش نمایند.

 

 

به اشتراک بگذارید :