تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ ۱۰:۲۴:۴۹
کد مطلب:  721278
موزه فرهنگ و آموزش ، تاریخچه 100ساله آموزش و پرورش استان قزوین / موزه ای متفاوت و محیطی جذاب برای بازدید دانش آموزان،فرهنگیان و عموم علاقه مندان

موزه فرهنگ و آموزش گنجینه ای از یک قرن تلاش آموزش و پرورش استان است که در قالب عکس، اسناد مکتوب گردآوری شده و علاقه مندان با دیدن این موزه و تفکر و تدبر در این آثار ماندگار می توانند با روند آموزش و پرورش از ابتدا تاکنون آشنا شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین ؛ این موزه  در سال 1393 و با همت و پیگیری های سالارقاسمی مدیرکل وقت آموزش و پرورش استان قزوین و به کوشش ابرهیم صفاری از فرهنگیان پیشکسوت قزوین به عنوان یکی از برنامه های زیربنایی آموزش و پرورش به منظور گردآوری و حفظ اسناد مربوط به آموزش و پرورش و ساماندهی آنها و تهیه فرهنگ و تاریخ شفاهی آموزش و پرورش و مستند کردن آن به شکل اسناد تاریخی ، افتتاح شد.

ابرهیم صفاری از فرهنگیان پیشکسوت قزوین و مسئول جمع آوری اسناد و مدارک این موزه می باشد . به گفته ی وی ؛ در این مجموعه 400 عکس از 180 پیشکسوت فرهنگی طی 15سال جمع آوری شده و بخش های متنوع دیگری از قبیل اسناد آموزشی،نسخه ها و کتابهای دوره های قبل،وسایل هنری و پرورشی،وسایل آزمایشگاه و هر آنچه که در مدارس مورد استفاده بوده در این مجموعه جمع آوری شده و به معرض دید عموم گذاشته شده است.
ابراهیم صفاری افزود: کار جمع آوری تجهیزات این موزه 15 سال زمان برده و حدود چهار میلیارد و 500 میلیون ریال در این زمینه هزینه شده است.
وی همچنین گفت: موزه فرهنگ و آموزش قزوین در هیچ نقطه کشور نظیر ندارد و باید قدر آن را دانست.

آدرس موزه فرهنگ و آموزش ؛  قزوین - خیابان شهید انصاری (کوروش) -  کوچه شهید توسلی - روبروی پارکینگ بزرگ بازار - محل سابق دبستان دیانت

زمان بازدید : همه روزه از ساعت 9 لغایت 13  

تلفن هماهنگی : 33235810  مدیر موزه : جناب آقای آذربایجانی

بازدید ویژه دانش آموزان دختر : روزهای زوج

بازدید ویژه دانش آموزان پسر : روزهای فرد

به اشتراک بگذارید :