تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ ۱۹:۴۰:۰۰
کد مطلب:  711392
مدیر کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی در آئین اختتامیه سومین همایش مدیران اردوگاه ها:
اردوگاه ها تنها متعلق به معاونت فرهنگی پرورشی نیست

مدیر کل فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آمورش و پرورش در آئین اختتامیه سومین همایش مدیران اردوگاه ها گفت: اردوگاه ها تنها متعلق به معاونت پرورشی نیست واین معاونت متصدی اردوگاه هاست و همه معاونت ها باید از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی در آئین اختتامیه سومین همایش آموزشی - کاربردی مدیران اردوگاه ها، روسای ادارات و کارشناسان فرهنگی هنری سراسر کشور اظهار کرد:  بر اساس تاکیدات وزیر باید شرایطی را فراهم کنیم که داتش آموزان بتوانند مهارت را بیاموزند لذا باید با ایجاد تغییرات لازم، مهارت آموزی را در اردوگاه مستقر کنیم و اگر چنین نشود اردوگاه ها تعطیل خواهند شد.

رمضانی تصریح کرد: اردوگاه ها تنها به معاونت پرورشی تعلق ندارد لذا باید شرایط به گونه ای رقم بخورد که همه معاونت ها  برنامه های خود را در این اردوگاه اجرا کنند.

در ادامه  عسکری نیکزاد، مدیر کل آموزش و پرورش مازندران نیز در این آئین اظهار کرد: رسالت آموزش و پرورش آموزش تربیت نسل آینده است

 وی خاطرنشان کرد: در اردوها مشخص می شود فعالیت های تربیتی ما نتیجه بخش بوده است یا خیر،  لذا اردو یکی از راه های تربیتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران اذعان کرد: فعالیت های یک نواخت دانش آموز را دچار دلزدگی می کند لذا مهارت هایی مانند صبر،تعامل،تحمل دیگران و سایر مهارت های اجتماعی را در اردوها به دانش آموزان بیاموزیم.

وی ادامه داد: تعیین اهداف اردو، آموزش مربیان و سرپرستان اردو، استفاده از وسایل نقلیه مناسب و مجهز برای ایاب وذهاب دانش آموزان  از اساسی ترین مسائل برگزاری اردوهاست.

نیکزاد تصریح کرد: طراحی، اجرا و ارزشیابی سه اصلی است که باید همواره در حین برگزاری اردوها به آن توجه کنیم.

وی استفاده از تجربیات اردویی دوره های گذشته در برگزاری اردوها را بسیار موثردانست وافزود: در انتخاب محل برگزاری اردوها باید دقت شود مکان هایی انتخاب شود که کمترین خطر را برای دانش آموزان داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: همه فعالیت های فرهنگی از جمله برگزاری اردوها، مقدمه رسیدن دانش آموزان به حیات طیبه است.

شایان ذکر است: در پایان این اختتامیه از تعدادی از پیشکسوتان و فعالان حوزه فرهنگی و هنری و اردویی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :