تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ ۲۰:۰۶:۴۹
کد مطلب:  707021
مهاجرانی خبر داد:استفاده از مشاور در دوره های آموزش تابستانی المپیادهای علمی ضروری است.

.

رئیس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در مراسم تقدیر از همکاران، هدف از برگزاری المپیاد، گسترش دانش است، استفاده از مشاور برای دوره های بعد را ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه دانش پژوهان جوان، فاطمه مهاجرانی، در جلسه تقدیر از همکاران و عوامل اجرایی دوره آموزش تابستانی المپیادهای علمی ، اظهار داشت: این دوره در مدت 7 هفته آموزشی به طول انجامید.

وی تصریح کرد: پذیرفته شدگان دوره های المپیاد علمی امسال در مجموع 368 نفر بودند که از این تعداد 41 نفر المپیاد ادبی، 71 نفر المپیاد ریاضی، 41 نفر المپیاد زیست شناسی، 47 نفر المپیاد شیمی، 46 نفر المپیاد فیزیک، 47 نفر المپیاد کامپیوتر و 45 نفر المپیاد نجوم و اختر فیزیک بودند .
وی افزود: المپیاد سلول های بنیادین نیز که از آغاز آن 3 سال می گذرد، تعداد 30 نفر شرکت داشتند
مهاجرانی در ادامه با بیان اینکه 157 نفر از پذیرفته شدگان از شهرستان ها و 211 نفر دیگر از تهران می باشند، بیان داشت: از این تعداد، 80 نفر آنها از دختران و 288 نفر از پسران می باشند.
وی همچنین تعداد استفاده کنندگان از سرویس خوابگاهی را، 157 نفر عنوان کرد که از این تعداد 38 نفر آنها از دختران و 119 نفر دیگر از پسران بودند.

رئیس مرکز ملّی پرورش استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان درخصوص ویژگی های این دوره افزود: بهره مندی از کلاسهای آموزشی استاندارد با تجهیزات ویژه، برگزاری اردوهای علمی - تفریحی، نظارت هایی که بر فرآیند آزمون ها صورت گرفت، رسیدگی ویژه به اعتراضات و کاهش هزینه ها از جمله این موارد است.

وی در پایان ضمن تاکید بر اینکه هدف از برگزاری المپیاد، گسترش دانش است، استفاده از مشاور برای دوره های بعد را ضروری دانست.

 

به اشتراک بگذارید :