تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ ۱۰:۰۰:۴۱
کد مطلب:  705821
در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مطرح شد: برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی

.

رییس مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در جلسة شورای عالی آموزش و پرورش از آمادگی این مرکز برای برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل باشگاه دانش‌پژوهان جوان، فاطمه مهاجرانی در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، ضمن ارایه گزارش از روند برگزاری المپیادهای کشوری و جهانی و افتخارات کسب شده در این عرصه طی سه دهه گذشته، آمادگی این مرکز، برای برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی را اعلام کرد.

در این جلسه با اشاره به درخشش دانش‌آموزان ایرانی در المپیادهای علمی جهانی، برگزاری المپیاد علوم قرآنی و معارف اسلامی مطرح و نقاط قوت و چالش‌های پیش روی برگزاری این المپیاد مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ضمن اشاره به موافقت اعضای حاضر در جلسه با اجرای این المپیاد ، بیان داشت :  می توان از ظرفیت‌های مدارس و کتاب‌های درسی در این خصوص نیز استفاده کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری این المپیاد می‌تواند فرصت خوبی را برای آشنایی دانش‌آموزان جهان اسلام و تقریب مذاهب با تکیه بر نقاط مشترک دینی و ترویج معارف غنی شیعه ایجاد نماید، عنوان کرد: کارگروهی با مسولیت دکتر مهاجرانی تشکیل و به بررسی دقیق این موضوع پرداخته و تمهیدات لازم در این خصوص را فراهم نماید تا در مراحل بعد اقدامات لازم برای تصویب نهایی آن در شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شود.

به اشتراک بگذارید :