تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۲۰:۲۴:۰۵
کد مطلب:  661577
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:
معلمان و مدیران مدارس، محور تحول در دستگاه تعلیم و تربیت هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: معلمان و مدیران مدارس، محور تحول در دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

 

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در نشست توجیهی مصاحبه گران داوطلبان مدیریت مدارس با قدردانی از همکارانی که این رسالت مهم را عهده دار شده اند، اظهار کرد: این نشست در راستای هم افزایی و انتخاب بهترین ها برای مدیریت مدرسه بسیار اثرگذار است.

   پورداود محور اصلی برنامه های آموزش و پرورش در سال جاری را سند تحول بنیادین ذکر کرد و افزود: در مورد این سند دو اتفاق مهم یعنی عملیاتی کردن و راه اندازی سامانه در حال انجام است که شورای عالی آموزش و پرورش، شورای هماهنگی برنامه های سند و کارگروه اجرایی به دنبال شتاب بخشی به مفاد سند تحول بنیادین هستند.

  وی گفت: به همین منظور پروژه هایی در راستای مدرسه محوری نظیر نظام سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران مدارس، انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، نظام تضمین کیفیت مدارس و برخی برنامه های دیگر در راستای عملیاتی کردن سند دنبال می شود.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان این که محور تحول در دستگاه تعلیم و تربیت، مدیران و معلمان هستند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم افرادی انتخاب شوند که به لحاظ ضوابط قانونی شرایط لازم را دارند و  قادر هستند علاوه بر بهره گیری از تئوری های مدیریت مبتنی بر تعلیم و تربیت اسلامی، ساحت های شش گانه سند تحول را محقق نمایند.

  وی تأکید کرد: مدیری موفق است که بتواند مهارت های انسانی و انگیزش همکاران را سرلوحه کار خویش قرار دهد.

  پورداود خطاب به حاضران در این نشست گفت: شما کار دشواری دارید، چون کار قضاوت همیشه دشوار است، اما با سلامت نفسی که در شما سراغ دارم،  این فراگرد مطلوب منتج به نتایج بهینه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :