تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۳:۴۷:۱۹
کد مطلب:  661556
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش کشور:
تشکیلات سازمان دانش آموزی عشایر را توسعه می دهیم

  

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش کشور در مراسم افتتاحیه نوزدهمین اردوی سراسری دانش آموزان دختر عشایر کشور در اردوگاه کشوری شهید بهشتی اصفهان گفت: وقتی نام شما عشایر بر زبان جاری می شود تمام فضائل  و خوبی ها به ذهن متبادر می شود. افتخار، غرور و شرف یک ملت در وجود شماست.

علیرضا کاظمی با اشاره به اینکه تمام خوبی ها، صداقت، دوستی، صمیمت، پاکی، دلاوری، کار، کوشش و همه فضائل در وجود عشایر متجلی است گفت: هرچه کار برای عشایر انجام دهیم و برای این قشر شریف و نجیب تلاش کنیم باز هم بدهکار آنها هستیم.

وی افزود: جا دارد از استاد محمد بهمن بیگی یاد کنیم که امروز تمام پیشرفت های آموزش و پرورش عشایر را مدیون همت و تفکر او و ادامه دهنده گان راه او هستیم.

کاظمی عدالت بخشی را یکی از رویکردهای سند تحول بنیادین نام برد و گفت: یکی از مولفه های اصلی عدالت بخشی توجه به آموزش عشایر است.

وی تاکید کرد: نیازمند تغییر نگرش ها و رویکرد در نظام تعلیم و تربیت هستیم. تربیت دانش آموزانی که برای زندگی کردن آماده شوند. برای زندگی درست و شهروند نمونه شدن باید مهارت های زندگی را به دانش آموزان آموخت. تمرکز بر دانش افزایی و دانش آموزی چیزی جز اضطراب و استرس در پی ندارد.

وی با اشاره به اینکه برای این تحول و تغییر نگرش دو مولفه ضروری است گفت: یکی از این مولفه ها تغییر  نگرش در دانش آموزان و خانواده ها است. باید به این باور برسید که چه چیزی زندگی سعادتمند را برای شما رقم می زند مسیر علم آموزش و کنکور مسیر درستی برای آن نیست و آموزش و پرورش در این مسیر باید تحول بینادین ایجاد کند.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: نکته دیگر توجه به حوزه فعالیت های تربیتی و پرورشی است.عشایر در این زمینه به خاطر جنس کار، سبک زندگی، وحدت، کار، تلاش و مهارت هایی که در زندگی می آموزند پیشتازند اما کافی نیست بلکه باید بخشی فعالیت های سازمان دانش آموزی را به این سمت معطوف کنیم. دانش آموزان عشایر با توجه به جمعیت محدود کلاس ها از فعالیت تشکیلات سازمان دانش آموزی محروم بوده اند. ما آمادگی داریم تشکیلات سازمان دانش آموزی را به دانش آموزان عشایر توسعه دهیم.

وی در پایان خطاب به نمایندگان دانش آموزان دختر عشایر سراسر کشور گفت: این تجمع و وحدت شما که علی رغم همه تفاوت ها شکل گرفته است، این پیام را به دشمن مخابره می کند که همه یکپارچه در برابر آن ها می ایستیم و مشت محکمی بر دهان متجاوزان خواهیم زد.
 

به اشتراک بگذارید :