تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  661526
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان :
رعایت شهریه مصوب مدارس غیردولتی الزامی است

مریم رشتچی؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در نهمین جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی بر رعایت شهریه مصوب مدارس غیردولتی تاکید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از اداره مشارکت های مردمی ، نهمین جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی استان زنجان به ریاست مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

مریم رشتچی در ابتدای این جلسه، با اشاره به اینکه تعیین شهریه مدارس غیردولتی بر اساس شرایط ، امکانات و وضعیت هر مدرسه و متناسب با شاخص های آن آموزشگاه انجام شده است گفت : مقطع تحصیلی، سطح فعالیت‌های آموزشی و پرورشی، برنامه‌های مدارس طی سال تحصیلی، فعالیت‌های فوق برنامه، فضای فیزیکی، تجهیزات ، ساعت آموزشی، تعداد کلاس، تعداد دانش‌آموز، ظرفیت نوسازی، میانگین حقوق و اجاره بها از جمله ملاک‌های الگوی تعیین شهریه است.

 وی افزود: تعداد عوامل اجرایی، ماه‌های پرداخت حقوق به معلمان و کارکنان، بیمه کارکنان، تعداد نیروهای آزاد و سایر هزینه‌ها و شاخص‌های آموزش و پرورش در فرم مشخصی تعیین شده و این شاخص‌ها الگوی تعیین شهریه هر مدرسه را تشکیل می دهد.

مدیرکل آموزش و پرروش استان زنجان با بیان اینکه ارتقای کیفیت آموزشی و سطح آموزشی و پرورشی مدارس به عنوان یکی از شاخص‌های تأثیرگذار در تعیین شهریه است،گفت: شورای تعیین نرخ شهریه منطقه با توجه به عملکرد مدرسه شاخص‌های کیفیت‌بخشی مدرسه را که در الگو پیش‌بینی شده بررسی و تکمیل کرده و متناسب با امتیاز عملکرد مدارس غیردولتی شهریه تعیین شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در هنگام ثبت‌نام میزان ساعات فعالیت‌های آموزشی و فوق برنامه به رویت اولیای دانش‌آموز می‌رسد و موسس مدرسه غیردولتی موظف است، مطابق برنامه آموزشی شهریه مصوب را با انعقاد قرارداد از اولیا اخذ و به حساب مدرسه واریز کنند.

رشتچی تاکیدکرد : مدیران مدارس می بایست ، شهریه ابلاغی را بصورت پوستر یا بنر تدوین و در محل ثبت نام و در معرض دید عموم الصاق نمایند و هنگام ثبت نام نسبت به انعقاد قرارداد شهریه بین ولی دانش آموز و واحد آموزشی در سامانه شهریه  اقدام و یک نسخه از قرارداد تکمیل شده را چاپ و پس از مهر و امضا به ولی دانش آموز تحویل دهند .

به اشتراک بگذارید :