تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ ۱۱:۵۰:۱۱
کد مطلب:  661477
امروز پنج شنبه در باشگاه فرهنگیان گرگان:
جلسه معاونین آموزشی ادارات کل آموزش و پرورش قطب 5 کشور برگزار گردید

جلسه معاونین آموزشی ادارات کل آموزش و پرورش قطب 5 کشور، امروز پنج شنبه 21 تیر ماه 97 در باشگاه فرهنگیان گرگان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان گلستان، جلسه معاونین آموزشی ادارات کل آموزش و پرورش قطب 5 کشور، امروز پنج شنبه 21 تیرماه و با حضور استان های: گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران و سمنان در باشگاه فرهنگیان گرگان برگزار گردید.

احسان گوهری راد، مدیر کل آموزش و پرورش گلستان در این جلسه اظهار داشت: سند تحول بنیادین به عنوان بالاترین سند بالادستی در آموزش و پرورش و تکالیفی که این سند بر عهده ما قرار داده است ما را به این واقعیت رهنمون می سازد که برای دستیابی به افق پیش رو باید از تجارب ارزنده یکدیگر در حوزه های مختلف آموزش و پرورش استفاده نماییم.

وی افزود: بدون شک جلسات قطبی و هم اندیشی در زمینه راهکارهای عملیاتی سازی سند تحول بنیادین دستیابی به اهداف مورد نظر را سهل تر می کند. گوهری راد ادامه داد: ساماندهی نیروی انسانی و استقرار پایه دوازدهم دو چالش پیش روی آموزش و پرورش در کشور است.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان افزود: اعتقاد دارم که اتخاذ سیاست های واحد و هم اندیشی در جهت اخذ بهترین تصمیم ها در جهت گره گشایی از مشکلاتی که بعضا در اجرای امور مشاهده می شود در نهایت نتیجه مطلوب را برای کل جامعه خواهد داشت. وی از جلسات قطبی به عنوان اتاق فکر و بازوان یاریگر برای تصمیم سازی در وزارت یاد کرد و گفت: امیدوارم که نتایج این جلسات که بر پایه کار کارشناسی است، اتخاذ بهترین تصمیم ها برای دستیابی به اهداف مقدس نظام تعلیم و تربیت باشد.

ابراهیم حاجیلری، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گلستان نیز هدف از  برپایی این جلسه را هم اندیشی پیرامون ساماندهی نیروی انسانی به منظور اجرای مطلوب پروژه مهر و استقرار پایه دوازدهم ذکرکرد و از این دو موضوع به عنوان چالش های اصلی پیش روی آموزش و پرورش کشور نام برد.

وی از رشد جمعیت دانش آموزی، عدم تناسب بین ورودی و خروجی از آموزش و پرورش و افزایش تعداد کلاس درس مورد نیاز باتوجه به استقرار پایه دوازدهم به عنوان چالش های جدی ساماندهی نیروی انسانی در سال جدید، یاد کرد و گفت: ضرورت دارد تا معاونین آموزشی نیز در کنار معاونین پژوهش حضور داشته باشند تا اجرای ساماندهی مطلوب تر باشد.

در ادامه جلسه معاونین آموزشی ادارات کل قطب 5 کشور به بحث و تبادل نظر و تجربیات پیرامون موارد ذکر شده پرداختند.


به اشتراک بگذارید :