تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۱۰:۴۰:۰۰
کد مطلب:  660391
رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور؛
تدوین نظام واحد آموزشی بین المللی برای مدارس خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل ومدارس خارج از کشور از تلاش این مرکز برای تدوین نظام واحد آموزشی بین المللی برای مدارس خارج از کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش پرورش، غلامرضا کریمی در نشست وزیر آموزش و پرورش با کارکنان مرکز امور بین الملل ومدارس خارج از کشور اظهار کرد: پس از 40 سال از انقلاب، هنوز نظام واحد آموزشی بین المللی برای آموزش مدارس خارج از کشور نداریم و این در حالی است که اکثر کشورهای دنیا و منطقه مانند ترکیه وعربستان دارای نظام آموزشی بین المللی هستند.

 وی در ادامه افزود: تلاش می کنیم ضمن حرفه ای ساختن مرکز امور بین الملل مطالبات مدارس رانیز پاسخگو  باشیم.

کریمی با اشاره به برگزاری آزمون اعزام به خارج معلمان گفت: با وجود همه تلاش ها برای استانداردسازی جذب معلمان موردنیاز، همچنان  شاهد اعتراضاتی هستیم که البته این طبیعی است، زیرا حداکثر 970 نفر می توانیم جذب کنیم در صورتی که بیش از 17هزار و300 نفر شرکت کننده داشتیم.

 قائم مقام وزیر آموزش و پرورش افزود: موضوع اتباع خارجی را یکی از مسائل بسیارمهم عرصه بین المللی دانست که باید به آن پرداخته شود، جذب کودکان لازم التعلیم و ارائه آموزش های فراگیر از نقاط مثبت جمهوری اسلامی در موضوع اتباع خارجی در عرصه بین المللی است.

 وی ادامه داد: تعاملات با سازمان های بین المللی یک ضرورت است و تلاش ما بر تقویت این مهم است و در این راستا فراهم ساختن شرایط   تسهیل در رفت وآمد مسولین آموزشی  بین ما و برخی از کشور ها از جمله ترکیه و عراق است.

شایان ذکر است، در این دیدار تعدادی از کارکنان مرکز بین الملل مسائل و مشکلات حوزه خود را بیان کردند.

به اشتراک بگذارید :