تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ ۱۴:۲۸:۳۲
کد مطلب:  653250
وطن امروز

آموزش و پرورش اولویت آخر دولت!

 

      عطف به مطلب مندرج در آن روزنامه، به تاریخ 28/03/97 باعنوان «آموزش و پرورش اولویت آخر دولت!»، پاسخ اداره کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش موارد زیر را جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند:

  1. از سال 1394 تاکنون تعداد 36200 (سی و شش هزارودویست نفر) باتوجه به مجوزهای صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور از طریق برگزاری آزمون های استخدامی و کنکور سراسری از میان فارغ التحصیلان کشور در این وزارتخانه جذب و استخدام شده اند. در ضمن باتوجه به مجوز شماره 1667207 مورخ 10/11/96 سازمان مذکور در سال جاری تعداد 15000 (پانزده هزار) نفر دیگر نیز از طریق آزمون استخدامی مورخ 15/04/94 جذب و استخدام خواهند شد، نظر وزارت متبوع در ارتباط با نیروهای حق التدریس مشمول قانون تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مصوب 03/06/95 مجلس شورای اسلامی، شرکت نیروهای مذکور در آزمون استخدامی است  که این موضوع نیز به مراجع ذی صلاح اعلام شده است.
  2. حقوق و مزایای کلیه کارکنان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله معلمان عزیز همانند سایر دستگاه های اجرایی مشمول قانون یادشده با توجه به مصوبات و دستورالعمل های صادره از سوی مراجع ذی صلاح تعیین و پرداخت

می گردد، امیدواریم با حمایت مسئولین گرامی، بودجه موردنیاز آموزش وپرورش در قانون برنامه ششم توسعه تأمین، موانع افزایش حقوق و ... برطرف شود تا امکان افزایش حقوق فرهنگیان مانند کارمندان سایر دستگاه های دولتی فراهم گردد.

     خواهشمنداست طبق قانون مطبوعات و رسانه ها نسبت به درج جوابیه این مرکز در همان صفحه و با همان قلم اقدام لازم صورت گیرد.

به اشتراک بگذارید :