تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۴:۰۸:۵۲
کد مطلب:  633580
به همت اداره انجمن اولیاء و مربیان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی انجام شد :
برگزاری همایش خانواده خوشبخت در مشهد

با حضور مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور خانواده، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان خراسان رضوی و جمعی از اولیای نواحی مشهد و تبادکان همایش خانواده خوشبخت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، مشاور وزیر در امور خانواده در این همایش گفت: نوجوانان در  دوره ای حساس از زندگی خود به سر می برند و مشاوران و مربیانی که با نوجوانان سر و کار دارند باید ضمن آگاه بودن، حواس جمع بودن، نسبت به مسائل مختلف انسانهای صبوری باشند و دارای واکنشهای آنی نسبت به نوجوانان نباشد.
دکتر " علی اصغر احمدی " افزود: ما باید فرزندان را در رابطه با فضای مجازی مدیریت کنیم، نه اینکه آنها را کنترل کنیم و برخوردی سخت با آنها داشته باشیم، کنترل کردن و برخورد سخت با نوجوان روش صحیحی نیست.
وی خاطرنشان کرد: والدین باید طوری پایه های نوجوانشان را طرح ریزی کنند که در خانه فرزند نوجوان با پدر و مادر دارای ارتباط مستمر و پیوسته باشد و در این صورت است که فضای مجازی آثار سوء کمتری خواهد داشت.
وی درباره نحوه مدیریت والدین بر فرزندان نوجوان اظهار کرد: مدیریت باید بر مبنا و اساس برقراری ارتباط خوب فکری، احساسی و پیوسته با نوجوان باشد و  خیلی از خانواده ها فکر می کنند این اتفاقات و حوادث ناگواری که متاسفانه برای برخی فرزندان در جامعه می بینیم برای خودشان پیش نمی آید که این فکر درستی نیست. 


وی افزود: در بسیاری از مواردی که کودک یا نوجوان قربانی می شوند والدین نیز به دلیل اینکه نسبت به فرزند خود بی توجهی یا  کم توجهی کرده اند مقصرند.

  رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان نیز در این همایش با اشاره به آیات ۱۳ تا ۱۹ سوره مبارکه لقمان گفت: این آیات نورانی نشان دهنده اهمیت آموزش تعالیم دینی و اخلاقی در دوره کودکی است.
" محمد صیف " افزود: پرداختن به امر مهم آموزش تعالیم دینی و اخلاقی و تحقق تعلیم و تربیت تمام ساحتی از عهده آموزش و پرورش به تنهایی خارج است و ضرورت دارد خانواده ها و مربیان با یک ارتباط مستمر به تحقق آن بپردازند.
وی در ادامه از حضور پرشور اولیای نواحی هفت گانه مشهد مقدس و تبادکان تقدیر و تشکر کرد.
لازم به ذکر است همایش خانواده خوشبخت به مناسبت روز جهانی خانواده در سالن همایش شهید عباس زادگان برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید :