پورتال مركز اطلاع رساني وروابط عمومي

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۳:۵۲:۰۴
کد مطلب:  633570
در نشست هم اندیشی کمیته همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش عنوان شد:
بهره مندی بیش از 100 هزار دانش آموزان آذربایجان غربی از طرح امین

نشست هم اندیشی و تبادل نظر روحانیون مدارس مجری طرح امین و کمیته همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش در سالن کنفرانس آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در این نشست با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب از هر ابزاری برای ضربه زدن به آرمان های انقلاب ما استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: دشمنان در این هربه شوم نسل جوان و جامعه دانش آموزی ما را هدف قرار داده اند.

قدرت الله قاسمی، با اشاره به اینکه به واسطه امپراطوری رسانه بداخلاقی ها در جوامع در حال اشاعه و گشترس است، افزود: باید توجه داشته باشیم مقابله با این هجوم نرم و تربیت نسلی دیندار و قرآنی فقط بر عهده آموزش و پرورش نیست و خانواده ها و دستگاه های ذیربط نیز در این زمینه مسئولیت دارند.

وی تعداد مدارس مجری طرح امین در سطح آذربایجان غربی را 350 مدرسه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه در بین استان های کشور از استان های پیشتاز در اجرای این طرح هستیم

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با اشاره به فعالیت 560 روحانی و یکهزار و 200 همکار فرهنگی در اجرای برنامه های راهبردی برپایی نماز در مدارس استان، تاکید کرد: بهره گیری از شیوه نوین ارتباطی با دانش آموزان باید جزو برنامه ها و سیاست های ستاد همکاریهای حوزه های علمیه و آموزش و پرورش باشد.

محمد مجرد مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه نیز در این نشست ضمن تقدیر ویژه از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ارومیه و مدیر کل آموزش و پرورش استان بجهت توسعه همکاریهای فی مابین، اظهارداشت: ستاد همکاری حوزه علمیه و آموزش و پرورش از سال 79 برنامه های مشترک خود را آغاز کرده و از سال 89 شاهد خیز بلند این ستاد برای اجرای برنامه ها هستیم که خوشبختانه در سالهای اخیر فعالیت های این ستاد به اوج خود رسیده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 ارومیه با بیان اینکه هم اکنون 34 روحانی در مدارس امین این مدیریت در حال فعالیت هستند، ادامه داد: جامعه دانش آموزی 75 هزار نفری این مدیریت طلب می کند تا شاهد فعالیت تعداد بیشتری ازروحانیون در مدارس ناحیه 2 ارومیه باشیم.

وی با اشاره به استقبال بسیار مطلوب جامعه دانش آموزی از برنامه های دینی و قرآنی در این مدیریت، تصریح کرد: معلمان و روحانیون رسالت بزرگی در تربیت دینی و انقلابی جوانان و نوجوانان بر عهده دارند.

حجت الاسلام صفدر محمدی مدیر حوزه های علمیه استان نیز در این نشست با اشاره به تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 100 هزار دانش آموزان در طرح مدارس امین، افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در تلاش هستیم تا تعداد مدارس مجری طرح امین در سطح استان را به 500 مدرسه برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه روحانیون باید با ظرفیت های نوین و تکنولوژیک و زبان دانش آموزان امروزی و نسل جوان آشنا باشند و از پتانسیل های موجود نهایت بهره گیری را کنند، خاطرنشان کرد: معلمان و روحانیون وظیفه بسیار مهم و حساسی در تربیت نسلی دیندار، ولایی و انقلابی بر عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :