تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۴:۰۱:۰۳
کد مطلب:  633555
استاندار فارس در جلسه شورای آموزش و پرورش استان:
نقش مدارس غیردولتی در پیشبرد اهداف تعلیم وتربیت غیر قابل انکار است

استاندار فارس گفت: مدارس غیر دولتی به عنوان بازوان کمکی در کنار مدارس دولتی، نقش اساسی در پیشبرد اهداف کلان تعلیم و تربیت دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، مهندس اسماعیل تبادار در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که با حضور دکتر مجتبی زینی وند؛ معاون وزیر و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند هزینه‌های گسترده آموزش و پرورش را تامین نمایند یکی از هدف‌ها و برنامه‌های سیاستگزاران بخش آموزشی کشور، توسعه مشارکت‌های مردمی در تاسیس، اداره و تامین هزینه‌های آموزشی و پرورشی است.

استاندار فارس اضافه کرد: مدارس چه دولتی، چه غیر دولتی و یا هر نوع دیگر، مکان مقدسی است که نقطه آغاز علم آموزی هر فردی در جامعه محسوب می شود که تنها هدف آن ارتقای سطح سواد دانش آموزان و همچنین تربیت و پرورش آنان در محیطی پاک و سالم است.

مهندس تبادار پرداختن به مسائل مدارس غیر دولتی را یکی از ارکان عمومی نظام آموزش و پرورش خواند و ابراز داشت: باید به نکاتی که لازمه پرداختن به مدارس دولتی و به خصوص غیر دولتی است نگاه عمیق تر شود و از مراکز علمی و پژوهشی که در این زمینه مرتبط و نقش آفرین هستند، استفاده شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: ضرورت پرداختن به مدارس غیر دولتی با توجه به ساز و کار و برنامه ای که برای کیفیت بخشی و مطلوبیت آموزشی و فرهنگی در آنها وجود دارد، از درجه اهمیت زیادی برخوردار است.

استاندار فارس تاکید کرد: مدارس غیر دولتی باید آسیب شناسی شود که آیا منطبق با روال و سیاستهای مدارس دولتی در امر آموزش و پرورش عمل کرده؟ آیا در این رابطه بر مدارس دولتی رجحان داشته و یا در آن کاستی هایی نسبت به مدارس دولتی در امر آموزش و پرورش وجود دارد؟ 

به اشتراک بگذارید :