تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۲۱:۳۸:۵۱
کد مطلب:  633453
معاون مدیرکل ومدیر آموزش‌وپرورش شاهرود:
شاهرود ۳۰ هزار دانش‌آموز دارد/ کمبود هنرستان دخترانه و پسرانه

مدیر آموزش‌وپرورش شاهرود بابیان اینکه این شهرستان دارای ۳۰ هزار دانش‌آموز است، گفت: در این راستا با کمبود دو هنرستان دخترانه و پسرانه مواجه هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان ، حمید باباخانی در دومین جلسه شورای اداری سال ۹۷شاهرود طی سال جاری به میزبانی فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه اضافه شدن یک پایه در هنرستان، آموزش‌وپرورش را با موضوع کمبود دو هنرستان دخترانه پسرانه در شهر مواجه کرده است، ابراز داشت: مسئولان باید برای رفع این مشکل در جذب تجهیزات و نیروی انسانی تلاش کنند تا این مشکل برطرف شود.

وی به جذب پنج خیر شاهرودی برای بازسازی و مرمت مدارس شهرستان اشاره کرد و افزود: با ورود خیران به این بخش، یک هنرستان در حال ساخت است که با تکمیل این پروژه بخش عمده‌ای از نیاز شاهرود به فضای آموزشی برطرف خواهد شد.

مدیر آموزش‌وپرورش شاهرود ضمن بیان اینکه باهدف گذاری در آینده می‌توانیم مشکلات را برطرف کنیم، ابراز داشت: کمبود نیروی انسانی در دوره ابتدایی از جمله مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم که قطعا توجه ویژه مسدولان امر به زیرساخت‌های آموزش می‌تواند در تربیت نسل آینده اثربخش باشد.

باباخانی بابیان اینکه ۳۰هزار دانش‌آموز در ۱۷۶آموزشگاه تحصیل و از خدمات آموزش‌وپرورش استفاده می‌کنند، تصریح کرد: مدارس بسیاری در سطح شاهرود وجود دارد که نیازمند بازسازی و مرمت هستند که کمک مسئولان به بهسازی مدارس می‌تواند شرایط تحصیل دانش آموزان را در فضای استاندارد فراهم کند.

وی بابیان اینکه دو هزار و ۸۰۰فرهنگی شاهرودی طی هفته معلم مورد تقدیر واقع شدند، افزود: اخلاق، معنویت، مهارت و خلاقیت چهار کلیدواژه آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود که توجه به هریک از این عناصر می‌تواند نسلی را پرورش دهد که از همه نظر توانا هستند لذا این ارکان باید در همه مدارس نهادینه شود.

 

به اشتراک بگذارید :