تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۲۱:۳۰:۳۵
کد مطلب:  633451
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان:
شرکت بیش از 25 هزار و570 دانش آموز استان درجشنواره نوجوان خوارزمی

حسین رشیدی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان سمنان گفت:مرحله استانی چهارمین جشنواره خوارزمی با حضور دانش آموزانی از 225 مدرسه از سراسر استان در سمنان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان ، حسین رشیدی با بیان اینکه 25 هزار و 572 نفر از سراسر استان در این جشنواره شرکت کرده اند گفت:هدف از برگزاری این جشنواره کار آفرینی و آمادگی لازم دانش آموزان با توجه به استعداد ها و علایقشان می باشد. این جشنواره فرصتی مهیا کرد تا استعداد ها  و خلاقیت آن ها محقق شود.

وی افزود: دانش آموزان در این جشنواره در 6 بخش زبان و ادبیات فارسی ، زبان خارجه ،پژوهش ، کسب وکار و کار آفرینی به رقابت می پردازند و نفرات برتر این جشنواره به مرحله کشوری که در تابستان سال جاری در مشهد برگزار می شود اعزام خواهند شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان تصریح کرد: در این دوره از جشنواره 25 هزارو572 نفر از دانش آموزان با 32 هزارو955رشته در 6 محور پژوهش، آزمایشگاه، دست سازه ها، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و کارآفرینی ارائه اثر داشتند که از این تعداد 6521 نفر به مرحله شهرستانی و 271 نفر در مرحله استانی به رقابت خواهند پرداخت و در پایان نفرات برتر هر محور به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد.

وی  همچنین از رشد ده درصدی آثار نسبت به سال گذشته خبر دادوگفت: داوری از آثار دانش آموزان به مدت دو روز انجام خواهد شد و بازارچه کارآفرینی به مدت دو روز برای بازدید عموم به فعالیت ادامه خواهد داد. 

حسین رشیدی با تقدیر از زحمات اداره آموزش متوسطه اول، عوامل و دست اندرکاران این برنامه اظهار امیدواری نمود: بستر مهارت آموزی و کارآفرینی در سطح مدارس به شیوه ای مهیا گردد تا در مسیر تولید و اشتغال موثر واقع گردد.

به اشتراک بگذارید :