تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۲۰:۱۷:۳۵
کد مطلب:  633450
معاون وزیرآموزش وپرورش درسمنان :
سرمایه گذاری در دوره پیش دبستانی کلید توسعه جامعه/ مربیان پیش دبستانی معماران اصلی تعلیم وتربیت

معاون وزیرآموزش وپرورش درسمنان مربیان پیش دبستانی را معماران اصلی تعلیم وتربیت دانست وگفت:سرمایه گذاری در دوره پیش دبستانی کلید توسعه جامعه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان،رضوان حکیم زاده درهمایش معماران تعلیم وتربیت استان سمنان با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش در تحقق اهداف بلند مدت خود سرمایه گذاری برای گسترش دوره های پیش از دبستانی را مدنظر دارد، افزود: پژوهش ها نشان می دهد سرمایه گذاری در این دوره آموزشی برای موفقیت های آینده و رشد و پیشرفت تحصیلی و شخصیتی دانش آموزان باید بیش از هر دوره ای باشد.

وی اجباری کردن  پیش دبستانی  را راهی در جهت عدالت آموزشی دانست وگفت: هیچ شکی نیست اگر واقعا کشوری که درگرو توسعه قدم بر می دارد چاره ای ندارد جز اینکه سرمایه گذاری را از دوره پیش دبستانی شروع کند.

معاون وزیرآموزش وپرورش با تاکیدبرشناختن دوره پیش دبستانی بعنوان یک دوره رسمی وحاکمیتی تصریح کرد:اگر پیش دبستانی را نادیده بگیریم فرصت برابری کودکان در بدو ورود به مدرسه ومهارت های آموزی کودکان از دست خواهد رفت.

خانم دکتر حکیم زاده اضافه کرد: با توجه به پیگیری هایی که داشتیم به دنبال این هستیم تا در مدیریت یکپارچه پیش دبستانی این اصل تحقق پیدا کند وجامعه ما اهمیت پیش دبستانی را بعنوان گفتمان ملی به رسمیت بشناسد واین اصل که مقام معظم رهبری تاکید داشتند بعنوان امر حاکمیتی از مهد کودک تا دانشگاه به آن توجه شود.

وی ضمن پیشنهاد حذف پایه ششم از دوره ابتدایی اظهارکرد:اضافه کردن پایه ششم کار شتابزده وغیرکارشناسی بود وآسیب های بسیار زیادی را متوجه نظام تعلیم تربیت نمود که تا امروز از آن رنج می بریم که باید به این سمت حرکت کنیم که ما 6 سال را از پیش دبستانی شروع کنیم ویک سال را بعنوان دوره رسمی به دوره دبستانی اضافه کنیم و2 تا دوره 3 ساله داشته باشیم واین رابه دغدغه ملی اضافه کنیم .

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش خاطرنشان کرد:اگر این اتفاق بیافتدیک اصلاح بسیار بزرگ در یک آسیب بسیار جدی که گریبان گیر نظام آموزش وپرورش شده است اتفاق خواهد افتادوهمه کودکان این فرصت را پیدا خواهند کرد تا از این دوره حساس ومهم استفاده کنند.

وی درادامه با اشاره به نقش مهم مربیان پیش دبستانی ومعلمان دوره ابتدایی عنوان نمود:اولین برخورد جدی کودکان با اجتماع بعداز خانواده شما مربیان پیش دبستانی هستید.

حکیم زاده رقابتی شدن در دوره ابتدای را  نوعی آسیب  جدی به دانش آموزان دانست وگفت:دوران کودکی دوران بازی وقصه گویی است وما نباید شادی ونشاط رو از بچه ها بگیریم

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش برایجاد خودپنداره مثبت در دانش آموزان ازطریقه معلمان تاکیدنمود واظهارکرد:ما بایدالگو تربیتی ارائه دهیم که مبتنی بر دگر گرایی،تعامل خوب وموفقیت طلبی جمعی به جای رقابت پذیری باشد.

به اشتراک بگذارید :