تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۲۰:۱۶:۲۷
کد مطلب:  633446
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش وپرورش :
بهترین مصادق تکریم مقام معلم، احترام گذاشتن به تصمیم های فرهنگیان است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: کلیدی‌ترین نشانه تکریم عدم دخالت در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری و ارائه آموزش و پرورش به خود فرهنگیان است که در مورد سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان،خانم دکتر حکیم زاده درهمایش معماران تعلیم وتربیت استان سمنان افزود:استان سمنان در جذب نوآموزان و دانش‌آموزان و پوشش تحصیلی جزو استان‌های نخست کشور در آموزش ابتدایی است.

وی با اشاره به اینکه تکریم گفتاری و رفتاری داریم، افزود: کلیدی‌ترین نشانه تکریم عدم دخالت در امور فرهنگیان و دادن اختیار تصمیم‌گیری و ارائه آموزش و پرورش به خود فرهنگیان است که در مورد سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: همه دستگاه‌ها دست کمک ما را که به طرف‌شان دراز شده بپذیرند و در کنار آموزش پرورش بایستند، یکی از مصادیق این تصمیم‌گیری احترام گذاشتن به تصمیمات فرهنگیان است که وزارت آموزش و پرورش با یک پشتوانه علمی اتخاذ می‌کند، به‌طور مثال حذف آزمون آسیب‌رسان پایه هفتم، منطبق بر هیچ اصول تربیتی نبود.

 این مسؤول بیان کرد: همانطور که مهندسان، پزشکان و دیگر اصناف خودشان تصمیم می‌گیرند، اجازه بدهند فرهنگیان هم به خودشان تکیه کنند.

حکیم‌زاده عنوان کرد: حق معلمان است که در رابطه با امور تعلیم و تربیت تصمیم‌گیری کنند و حق آموزش و پرورش به‌عنوان عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری است که متشکل از نخبگان تعلیم و تربیت منطبق با اصول علم تربیت است، تصمیمی را به صلاح این مرز و بوم اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه وقتش رسیده دست از سر مدارس برداریم، گفت: باید مدارس را به مدیران واگذار کنیم و این تغییر در نگرش را بپذیریم.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: وزیر آموزش و پرورش با شهامت و جسارت تمام پیگیری می‌کند تا کودکی کودکان‌مان را به رسمیت بشناسیم و وقت آن رسیده از تجاوز به سرزمین‌های کودکان‌مان دست برداریم.

این مسؤول تأکید کرد: نوجوانان ما نباید قربانی تصمیم‌گیری و آینه آرزوهای ما شوند و آنها را مقایسه کرده و برچسب بزنیم و جدای‌شان کنیم؛ این قانون تاکنون جواب نداده و نظام‌های پیشرو که دانش‌آموزان را سرمایه خود می‌دانند، این کار را نمی‌کنند.

وی افزود: طبقه بندی مدارس سبب بازتولید طبقات اجتماعی در جامعه می شود و شکاف اجتماعی را روز به روز بیشتر و انسجام اجتماعی را تهدید می کند.

خانم دکترحکیم زاده خاطرنشان کرد: در این مسیر آگاه سازی خانواده ها رسالت مدیران و فرهنگیان است و نباید فرزندان و دانش آموزان با رفتار مقایسه ای مواجه شوند.

به اشتراک بگذارید :