تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۶:۴۹:۴۴
کد مطلب:  633410
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در شورای معاونین آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
اولویت اصلی هنرستان ها راه اندازی رشته های مورد نیاز جامعه و اشتغال زایی است

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: برای توسعه متوازن رشته ها ، اولویت اصلی ما راه اندازی رشته های مورد نیاز جامعه است که دانش آموان بلافاصله پس از فراغت از تحصیل بتوانند وارد بازار کار شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، مهندس سید مصطفی آذر کیش در جمع اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش فارس گفت: هم اکنون 7 هزار یکصد هنرستان در سطح کشور فعال است که از این تعداد 4 هزار و چهارصد هنرستان کار دانش و 2 هزار و هفتصد هنرستان فنی و حرفه ای می باشد.

وی گفت:استمرار آموزش رشته هایی که زمینه اشتغال آنها در سطح جامعه از بین رفته  متوقف خواهد شد و بر همین اساس است که طی 23 سال گذشته ، 8 مجموعه رشته جدید ،به رشته های کاردانش  افزوده شده است.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش  از برنامه ریزی برای تهیه پیش نویس مجموعه نهم رشته های کاردانش برای معرفی مشاغل  بر اساس نیاز واقعی کنونی و آینده جامعه خبر داد و گفت: برای توسعه متوازن رشته ها ، اولویت اصلی ما راه اندازی رشته های مورد نیاز جامعه است  که دانش آموان بلافاصله پس از فراغت از تحصیل  بتوانند وارد بازار کار شوند.

وی با اشاره به فرصت های سرشار کشور در زمینه کارآفرینی ، گفت: از جدی ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش ،شناسایی و معرفی قابلیت های هنرجویان کارآفرینان و توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی است که این امر به توسعه متوازن نیز کمک خواهد کرد.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش  با اشاره به بحث کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش گفت: با اتحاد می توانیم بر خیلی از مشکلات غلبه کنیم و اگر مشکلات را خورد کنیم این مشکلات راحت تر حل می شود.

وی با تاکید بر تمرکز گرایی در برخی از تصمیم گیری های استانی و منطقه ای گفت: در بحث آموزش و توانمند سازی مدیران باید توجه کافی داشته باشیم، چرا که هرچه آموزشهای ما برای کارکنان تخصصی تر  و کاربردی تر باشد قطعا نتایج بهتری در برنامه ریزی و سازماندهی فعالیتها خواهیم داشت.

آذر کیش در بحث استفاده بیشتر از ظرفیت های بخش غیر دولتی نیز گفت: استان فارس ظرفیت بسیار خوبی را در حوضه های مختلفی دارد و الحمدلله  دوستان ما خوب هم دارند از این ظرفیت به عنوان یک نکته مثبت بهره مند می شوند ولی شاید نیاز به شرایط بهتری دارد.

وی افزود: در بحث تعدیل تجهیزات نیز اتفاقات بسیار خوبی در استان افتاده که جای تشکر دارد و امروز شاهد بودم که برخی از هنرستانها با همین جابجایی تجهیزات تجهیز شده اند که این ناشی از بازدیدهای میدانی است که کمک می کند به این جابجایی و تعدیل تجهیزات البته ممکن است مقاومت هایی نیز صورت پذیرد.

به اشتراک بگذارید :