تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  633380
در آستانه روز جهانی ارتباطات وروابط عمومی صورت گرفت؛
بازدید رئیس مرکز سنجش از بخش های مختلف روابط عمومی

در آستانه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی ها رئیس مرکز سنجش از بخش های مختلف مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش بازدید و این روز را به کارکنان این مرکز تبریک گفتند.

 به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، درآستانه روز جهانی ارتباطات  و روابط عمومی، عبدالرسول عمادی در دیدار با کارکنان مرکز روابط عمومی اظهار کرد:تبدیل سایت وزارت آموزش و پرورش به یک منبع خبری مطمئن برای خبرگزاری ها، دستاوردی ارزشمند است.

 عمادی ادامه داد: تغییر در مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی کاملاً محسوس است، اگر کسی با عرصه رسانه آشنا باشد، تحولات روابط عمومی را احساس می کند و می داند که این تحول در سایر حوزه های ستادی نیز سرایت می کند.

وی افزود: اگر روابط عمومی در انعکاس اخبار رویکرد بی طرفی را اتخاذ کند، سایر حوزه ها را نیز تحت تأثیر قرار می دهد .

عمادی خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی دوره ها، روابط عمومی هایی را مشاهده کردیم که خود را وقف رئیس  دستگاه مربوطه می کردند، در حالی که رسالت روابط عمومی بسیار خطیر است، زیرا از یک سو باید فرآیند دستگاه را به بیرون بشناساند و از سوی دیگر مطالبات بیرون از سازمان را به مسئولین داخلی منعکس کند، به ویژه اینکه آموزش و پرورش با دو موضع بیرونی مواجه است، یکی مدارس و معلمان و دیگری جامعه، که این وظایف  و نقش روابط عمومی آموزش وپرورش را سنگین تر می کند.

وی ادامه داد: روابط عمومی فعلی اخبار را به خوبی انعکاس می دهد و خواسته های بیرون از ستاد  به مسولین منتقل می کند و خوشبختانه یک رویکرد علمی  در روابط عمومی وجود دارد و در حال تقویت است.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، با اشاره به ایجاد استودیو الفبا،‌گفت: استودیو مخاطبان بسیارزیادی در بیرون دارد و استودیوهایی که حرفه ای تر عمل می کنند، موفق تر خواهند بود.

عمادی اظهار کرد: صندلی هایی که در استودیو الفبا قرار دارد، ‌نوعی صندلی داغ است و خبرنگاران در برنامه گفتگو چالش ایجاد می کنند.

وی در پایان گفت: اینکه خبرگزاری ها به سایت وزارتخانه به چشم یک منبع مورداعتماد نگاه می کنند و از اخبار آن در سایت ها استفاده می کنند، دستاورد خوب وارزشمندی برای وزارت آموزش  و پرورش است.

به اشتراک بگذارید :