تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۲:۱۶:۰۴
کد مطلب:  uABIPydg
نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی:
آرای نمایندگان درباره گزینه‌های پیشنهادی کابینه نسبت به روز اول تغییر کرده است/ نظر مثبت نمایندگان به بطحایی

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی نظر کلی مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی برای تصدی بر آموزش و پرورش را مثبت ارزیابی کرد و گفت: می‌توان از بطحایی با توجه به رزومه‌ کاریش، انتظار ایجاد منابع مالی پایدار برای این وزارتخانه را داشت.

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش به نقل از خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم برای آموزش و پرورش را گزینه مناسبی برای تصدی بر این وزارتخانه دانست و گفت: باید انتخاب یک نفر از بدنه آموزش و پرورش را گزینش پسندیده‌ای دانست چراکه آقای بطحایی با توجه به سوابق کاری خود به مشکلات معیشتی و مالی فرهنگیان واقف است، ضمن آنکه مدیریت کلان در سطح وزارتخانه را نیز تجربه کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آموزش و پرورش مشکل مدیریتی ندارد بلکه نبود منابع پایدار مشکل‌ آفرین شده است، افزود: می‌توان از آقای بطحایی با توجه به تخصص و رزومه‌ کاریش، انتظار ایجاد منابع مالی پایدار برای این وزارتخانه را داشت البته به شرط آنکه آموزش و پرورش اولویت نخست دولت شود.

وی با بیان اینکه مدیریت جدید باید برای تامین منابع مالی فکر اساسی کند و آموزش پرورش را به درآمدزایی برساند، افزود: نظر نمایندگان درباره این وزیر پیشنهادی و دیگر وزرا نسبت به برداشت اولیه در حال تغییر است چراکه گفتگو و استماع برنامه‌هایشان در تغییر مثبت یا منفی نظرها و نگرش‌ها تاثیر دارد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی نظر کلی مجلس نسبت به بطحایی مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این موضوع که وزرای قبلی آموزش و پروزش نیز تخصص و توانایی لازم را داشتند شکی نیست اما مسئله این است که تا پول به این وزارتخانه تزریق نشود و البته خودش نیز به درآمدزایی نرسد مشکلات لاینحل باقی خواهند ماند.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی اضافه کرد: با توجه به اینکه این وزیر پیشنهادی معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزیر آموزش و پرورش بوده، می‌توان در توانایی جذب سرمایه به این وزارتخانه توسط او امیدوار بود.

به اشتراک بگذارید :