وزارت آموزش و پرورش
خانه
تماس با ما
نقشه سایت
15:401392/3/7 سه شنبه
وزیرآموزش وپرورش در آیین افتتاح سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان :
دانشگاه فرهنگیان باید مرکز و قله علوم تربیتی شود

وزیر آموزش وپرورش از دانشگاه فرهنگیان به عنوان جایی که باید مرکز و قله علوم تربیتی ایران باشد ، نام برد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ،  دکتر حمیدرضا حاجی بابایی ، صبح امروز سه شنبه هفتم خرداد ماه 92، در ‌آیین افتتاح  ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه فرهنگیان و درجمع مسئولان ، استادان و کارکنان این دانشگاه  با بیان این که دانشگاه فرهنگیان ، درختی است که نظام آن را کاشته است ، گفت : بزرگ ترین رسالت ما امروز حفظ این درخت و اجازه ندادن برای آسیب به آن است .

وی گفت : بزرگی وعظمت دانشگاه به این است که همه از ضابطه مند بودن آن و این که ورود به این دانشگاه سخت و قانونمند است ، سخن بگویند .

وی تاکید کرد : شرط جذب  هیئت علمی در این دانشگاه  در هر پست ،سمت و موقعیتی طی مدارج و مراحل علمی است .

دکتر حاجی بابایی ، با اشاره به این که  حفظ شأن و جایگاه دانشگاه  امروز کار مهمی است ، گفت : با لطف خدا ، و به  همت وکوشش مجموعه نیروهای دلسوز و پرتلاش ، طی 4 سال آینده ، تعداد دانشجویان دانشگاه  فرهنگیان به صدهزار نفر خواهد رسید و به موازات آن ، به طور مستمر صد هزار معلم نیز با آن در ارتباط فعال و پویا خواهند بود  .

وزیرآموزش وپرورش  تصریح کرد : این دانشگاه باید از بهترین استادان و نخبگان علوم تربیتی کشور برای همکاری دعوت کند.

 وی با اشاره به این که دانشگاه فرهنگیان  ، دانشگاهی تمام عیار و مقبول نظام تعلیم و تربیت است که خروجی آن می تواند تحول عظیمی در آموزش وپرورش ایجاد کند ، متذکر شد : اهداف ، برنامه ها ، نقش و جایگاه  خروجی های این دانشگاه کاملا تعریف و مشخص شده است .

وی در پایان ،با اشاره به این که دانشگاه فرهنگیان نخستین و تنها دانشگاه هدفمند و تعریف شده کشور است که تولیدات وخروجی های آن  به طورمشخص و سریع به بهره وری و مصرف می رسد، خاطر نشان کرد : باید به جایی برسیم که استادان ودانشجویان دیگر دانشگاه ها متمایل باشند با علاقه و شور واشتیاق ، این دانشگاه  را برای تدریس ویا محل تحصیل انتخاب کنند.

 

 

 


 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد زيرپورتال
اين زيرپورتال امروز
تعداد بازديد اين صفحه: 361
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.