وزارت آموزش و پرورش
خانه
تماس با ما
نقشه سایت
13:201391/7/26 چهارشنبه
طی بخشنامه‌ای از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش انجام شد:
ابلاغ شیوه‌نامه برگزاری پانزدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید به استان‌ها

شیوه‌نامه اجرایی برگزاری پانزدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در سال تحصیلی جدید طی بخشنامه‌ای با امضای هژبری، معاون پرورشی و فرهنگی به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این شیوه‌نامه آمده است: نظر به جایگاه و اهمیت شورای دانش‌آموزی و در راستای تحقق بندهای مرتبط باسند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبتنی بر مشارکت و همکاری، توجه بیشتر به روابط انسانی، اصل دانش‌آموزمحوری و مشارکت موثر و علمی دانش‌آموزان در تصمیم‌سازی و اجرای مطلوب برنامه‌های آموزشی و پرورشی و با توجه به ماده 18 آیین‌نامه اجرایی مدارس مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و شیوه‌نامه اجرایی شوراهای دانش‌آموزی این شیوه‌نامه صادر شده است.

بر اساس این شیوه‌نامه، انتخابات شوراهای دانش‌آموزی روز چهارشنبه سوم آبان ماه 91 همزمان در دوره‌های مختلف تحصیلی در کلیه واحدهای آموزشی داخل و مدارس ایرانی خارج از کشور برگزار می‌گردد.

در این شیوه‌نامه با اعلام اینکه ستاد برنامه‌ریزی، پشتیبانی و نظارت بر فعالیت‌های شورای دانش‌آموزی در تمام سطوح استانی و منطقه‌ای تشکیل می‌گردد، آمده است: با توجه به افزایش پایه ششم به دوره ابتدایی در نظام آموزشی جدید، دانش‌آموزان این پایه دارای حق رای و کاندیداتوری در این انتخابات می‌باشند.

بر اساس این گزارش، در این شیوه‌نامه تقویم اجرایی پانزدهمین دوره انتخابات اعلام شده است که در این راستا باید ثبت‌نام دانش‌آموزان داوطلب عضویت در شوراهای دانش‌آموزی 10 روز قبل از انتخابات صورت گیرد، هم‌چنین زمان تبلیغات و ارائه برنامه‌های کاندیداها 5 روز قبل از برگزاری انتخابات معین شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد زيرپورتال
اين زيرپورتال امروز
تعداد بازديد اين صفحه: 369
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (meduguest)


Powered By Sigma ITID.