وزارت آموزش و پرورش
خانه
تماس با ما
نقشه سایت
17:171391/7/18 سه شنبه
وزیر آموزش و پرورش در دهمین جلسه هیئت امنای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی:
تولید کتاب‌های درسی پایه دوم و ششم ابتدایی کاری عظیم و دشوار بود که به خوبی انجام شد

وزیر آموزش و پرورش در دهمین جلسه هیئت امنای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت :تهیه و تدوین کتاب‌های درسی پایه ششم ابتدایی با اهداف پرورشی، کاری عظیم و ستودنی است که با همت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به‌خوبی محقق شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل ازسازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دکتر حاجی بابایی ، رویکرد پایه ششم ابتدایی را تحقق اهداف پرورشی دانست و افزود: هدف از تأسیس این پایه اضافه کردن تنها یک پایه نیست، بلکه تعمیق، تثبیت و تکمیل آموزش‌های دوره ابتدایی است.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: متناسب‌سازی کتاب‌های درسی و ساعات آموزشی براساس اسناد بالادستی تحول بنیادین، از اهداف مهم این پایه است که به جای انباشته شدن فرمول در ذهن دانش‌آموزان به یک کارگاه فعال تبدیل گردد.

وی مبنای کار در پایه ششم ابتدایی را تمرین و تکرار معرفی کرد و گفت: افزایش طول دوران ابتدایی به دلیل ارتباط نزدیک میان دانش‌آموز و معلم و فضای تربیتی قوی و پرجاذبه، باعث می‌شود تا این دوره از اثرات تربیتی بالایی برخوردار گردد.

دکتر حاجی بابایی اظهار کرد: نیروی انسانی مورد نیاز برای پایه ششم ابتدایی از نیروهای شاغل در وزارت آموزش و پروش تأمین شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

بیشتر
نسخه قابل چاپ

تعداد بازديد زيرپورتال
اين زيرپورتال امروز
تعداد بازديد اين صفحه: 141
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest2 (meduguest2)


Powered By Sigma ITID.